����������-��������

فناوری جدید تصویربرداری برای تشخیص سرطان پوست

یک دستگاه دستی در حال توسعه می تواند پوست را اسکن کرده و انواع مختلف سرطان پوست را تشخیص دهد.

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

طراحی حسگری الهام‌گرفته از استتار ماهی مرکب می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی بیش از حد آفتاب خورده‌اید

حسگرهای سازگار با محیط زیست مبتنی بر کاغذ که در مورد آفتاب سوختگی قریب الوقوع هشدار می دهند، که برای کاهش بروزسرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش طراحی شده اند.

تولید واکسنی برای پیشگیری از سرطان پوست

تحقیقات کالج داروسازی دانشگاه ایالتی اورگان نشان می‌دهد که واکسنی که تولید پروتئین حیاتی برای شبکه آنتی‌اکسیدانی پوست را تحریک می‌کند، می‌تواند به افراد کمک کند تا دفاع خود را در برابر سرطان پوست تقویت کنند.

توسط محققان موسسه سرطان هانتسمن؛

چگونه خال ها به ملانوم تبدیل می شوند

محققان ملانوما مطالعه‌ای را منتشر کردند که توضیح جدیدی در مورد آنچه باعث می‌شود خال‌ها به ملانوم تبدیل شوند، ارائه می‌دهد. این یافته ها راه را برای تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی کاهش خطر ابتلا به ملانوم، تاخیر در ایجاد و تشخیص زودهنگام ملانوم هموار می کند.

برطبق گزارش نشست سالانه انجمن تحقیقات سرطان آمریکا؛

درمان سرطان‌های پوست با ویروس سرماخوردگی ممکن شد

نتایج اولیه نشان می‌دهد که یک داروی درمانی ترکیبی جدید در برابر سرطان پیشرفته پوست در بیمارانی که قادر به برداشتن تومور با جراحی نیستند، ایمن و موثر است، این درمان با کمک ویروس سرماخوردگی زنده، ویروس کوکساکی، برای آلوده و از بین بردن سلول‌های سرطانی انجام شده است.

با ایجاد روشی نوین؛

ترمیم بینی مبتلایان به سرطان پوست با غضروف آزمایشگاهی

در روش جدید با کشت غضروف در آزمایشگاه دو مشکل اساسی رفع می گردد. ضمن اینکه نیاز به جراحی از بین می رود، می توان غضروف را به شکل دلخواه ساخت.

هوش مصنوعی MIT سرطان پوست را به دقت تشخیص می‌دهد

استفاده از هوش مصنوعی اسمارتفون ها برای تشخیص سرطان‌های پوستی ایده‌ای است که بیش از یک دهه است دانشمندان در حال بررسی آن هستند.

خبری امیدوار کننده برای مبتلایان به سرطان پوست :

درمان ملانومای پوستی با کمک پیوند مدفوع

یک مطالعه ی جدید نشان داد که پیوند مدفوع با تغییر در ترکیب میکروبیوم روده، نتایج امیدوارکننده ای را در درمان ملانومای پوستی ( نوعی سرطان پوست ) نوید می دهد.

زوج محققان ایرانی ارزان‌ترین دستگاه «تشخیص سرطان پوست» را توسعه دادند

آمارها نشان می‌دهد در ایالات متحده سالانه ۹۵۰۰ مورد جدید در تشخیص سرطان پوست گزارش می‌شود. میربیک سبزواری، یکی از نویسندگان این مقاله که در ژورنال IEEE Transactions on Medical Imaging چاپ رسیده است، می‌گوید: «هیچ تکنولوژی دیگری چنین ظرفیت‌هایی ندارد. کار ما می‌‌تواند همه چیز را دگرگون کند.»