����������-������

"دیوار توربین بادی" تولید برق را به یک ویژگی زیبایی شناختی تبدیل می کند

این "دیوار جنبشی" از مجموعه ای از تیغه های چرخشی تشکیل شده است که به صورت جداگانه می چرخند و یک مینی ژنراتور را به حرکت در می آورد که برق تولید می کند.

ثبت پیک بار ۴۳۹ مگاواتی مصرف برق در استان چهارمحال وبختیاری

مجید فرهزاد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری از ثبت پیک بار ۴۳۹ مگاواتی در هنگام شب طی مردادماه سال جاری درسطح استان خبر داد.

جایگاه استان مرکزی در تامین انرژی های نو برای کشور

صنعت برق سال ۹۹ را با پدیده فراگیر کرونا آغاز کرد و خاموشی های غیرمترقبه زندگی تمام صنوف و صنایع را تحت تاثیر قرار داده است؛ استان مركزی به لحاظ شاخص برخورداری از منابع خدادای باد، آب و خورشید و نیز اقلیم جغرافیایی مناسب می تواند به عنوان یكی از اهرم های اتكای تصمیم سازان كشور در عرصه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر باشد و با توجه به ضریب نفوذ بالای صنعت در این استان، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو پدید كاملا مقرون به صرفه می باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی

نقش کمیسیون انرژی برای مقابله با کمبود آب و برق درکشور محوری است

نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبودبرق و آب حوزه انرژی را به یکی از پرمخاطره ترین ومهمترین حوزه ها در سطح کشور مبدل کرده وکمیسیون انرژی می تواند یک نقش محوری درمدیریت این شرایط داشته باشد.

توسط محققان؛

دستگاه تولید برق از نوک انگشتان هنگام خواب اختراع شد

محققان دستگاه جدیدی را توسعه داده‌اند که از عرق نوک انگشتان در همه نقاط انرژی می‌گیرد. این دستگاه کارآمدترین دستگاه جمع آوری انرژی بدن است که تا کنون اختراع شده است و ۳۰۰ میلی ژول انرژی در سانتی‌متر مربع بدون هیچگونه انرژی مکانیکی در طول خواب ۱۰ ساعته و ۳۰ میلی گرم انرژی اضافی با یک پرس از یک انگشت تولید می‌کند.

راه اندازی قدیمی‌ترین ژانراتور تولید برق در مازندران

قدیمی‌ترین ژانراتور تولید برق دانشگاه مازندران با قدمت ۷۰ ساله در مدار تولید برق قرار گرفته و این روزها کم و کسری‌های قطعی برق دانشگاه را تامین می‌کند.

قطع شدن برق و مشکلات

قطع شدن برق و مشکلات

وزارت نیرو و فرار روبه جلو خرید تضمینی برق

تولیدی وزارت نیرو در حالی درست در اوج گرما و قطعی برق کشور بحث خرید تضمینی برق تولیدی را مطرح کرده که در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها ریل مناسبی انجام نداده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

واکاوی دلایل قطعی برق در کشور

بررسی مشت نمونه خروار کم کاری متولیان وزارت نیرو در تامین زیرساخت‌های برق کشور نشان از کم کاری تاریخی جدی در این زمینه دارد.

ردپای بیت کوین در قطعی برق

سخنگوی شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: هجوم کسانی که به استخراج رمز ارزها وارد شده اند، موجب شده تا علاوه بر مصرف برق بالا با تعرفه ارزان، طبیعتاً سهمی از خاموشی های اخیر، به فعالیت این شبکه ها در استان و کشور اختصاص یابد.