����������-����-��������-��������

در اقدامی نوآورورانه؛

نخستین درخت مصنوعی در تبریز نصب شد

درخت مصنوعی (درخت صنعتی) نام دستگاهی است که در جذب آلودگی هوا به اندازه ۷۵۰۰ اصله درخت سوزنی کارکرد دارد و از طرفی می تواند سالانه ۶۱ میلیون متر مکعب هوا را تصفیه کند.

مدیرکل محیط زیست لرستان:

حفاظت از محیط زیست با روش فناوری از اهداف خانه فناور محیط زیست است

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: خانه فناور محیط زیست در جهاد دانشگاهی لرستان راه‌ندازی شد که حفاظت از محیط زیست با روش فناوری از اهداف خانه فناور محیط زیست است.

بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ و از طرح در دست اجرای مدول دوم این تصفیه‌خانه بازدید کرد.

ساخت آجر سازگار با محیط زیست؛

دانش‌آموزان دختر میاندوآبی آجرهای سازگار با محیط زیست ساختند

دانش آموزان مدارس دخترانه فاطمه زهرا (س) میاندوآب در راستای توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و مدیریت زباله‌های پلاستیکی اقدام به ساخت آجرهای سازگار با محیط زیست کردند.

از تلاش‌‌های بی‌وقفه تا اختراع فرمولاسیون پاک کننده چند کاره /اسفنج جادویی پاکوپیس جایگزینی مناسب برای سفید کننده‌ها و جرم‌گیرهای خطرناک

مخترع و تولید کننده اسفنج پاک کننده پاکوپیس گفت: این اسفنج پاک کننده بسیار دوستدار محیط زیست، طبیعت و بدون حساسیت تنفسی ، جانشینی سالم به‌جای تمام جرمگیرها و سفید کننده‌های خطرناک موجود در بازار است.

اثرات زیست محیطی معادن

فعالیتهای معدنکاری همواره باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی میگردد که میتواند اکوسیستم و سلامت انسان را به خطر بیندازد. همچنین این تلا شها شاید منبع اقتصادی برای مردم داشته باشد ولی نباید از خطرات زیست محیطی فعالیت معادن غافل بود.

امروز؛

محیط بان مضروب پارک ملی قمیشلو به دیار باقی شتافت

رضا قلی خسروی، محیط بان مضروب پارک ملی قمیشلو که اوایل خرداد ماه گذشته توسط شکارچیان غیر مجاز مضروب و مجروح شده بود، به رحمت ایزدی پیوست و خانواده محیط زیست استان اصفهان را سوگوار ساخت.

محیط زیست نیازمند ۸۰ میلیون محیط بان است

سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط‌زیست تحقق ۸۰ میلیون محیط‌بان است.

پیشرفت غیرمنتظره در زمینه سلول های خورشیدی:

مشاهده واکنش شکافت منفرد در مقیاس نانوثانیه در سلول خورشیدی

بازده سلول های خورشیدی را می توان با بهره برداری از پدیده ای معروف به "شکافت منفرد" افزایش داد. با این حال، تلفات انرژی نامشخصی که در طول واکنش وجود داشته، تاکنون یک مشکل اساسی بوده است. یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی دانشمندان دانشگاه لینکوپینگ سوئد کشف کرده اند که چه اتفاقی در طی شکافت واحد رخ می دهد و انرژی از دست رفته به کجا می رود.

در راستای توسعه انرژی پاک صورت گرفت:

تبدیل بدن به باتری؛ آینده تکنولوژی دستگاه های پوشیدنی

محققان دانشگاه کلرادو بولدر یک دستگاه پوشیدنی جدید و کم هزینه تولید کرده اند که بدن انسان را به یک باتری بیولوژیکی تبدیل می کند. این دستگاه در شکل و ابعادیست که می توانید آن را مانند انگشتر، دستبند و یا هر وسیله جانبی دیگری که پوست شما را لمس می کند، بپوشید و به پوست بدنتان بچسبد. همچنین با استفاده از مولدهای ترموالکتریک برای تبدیل دمای داخلی بدن به الکتریسیته، به گرمای طبیعی بدن ضربه ضعیفی می زند.