����������-����

توسط محققان کشورمان؛

انواع گرید پلی‌آلومینیوم کلراید(PAC) با فناوری بالا تولید شد

مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بسپار کیمیا گستر آریا ازدستیابی به دانش و تولید انواع گرید پلی‌آلومینیوم کلراید((PAC با فناوری بالا خبر داد و گفت: این یک محصول استراتژیک که تحت تحریم قرار دارد ونیاز سالانه کشور هم ۳۰ هزار تن است.

تصفیه یک لیتر آب با استفاده از قرص هیدروژل در عرض یک ساعت

دانشمندان و مهندسان دانشگاه تگزاس در آستین یک قرص هیدروژل ایجاد کرده اند که می تواند آب آلوده را به سرعت تصفیه کند.

منابع آب شور

منابع آب شور

با تلاش محققان دانشگاه کالیفرنیا میسر شد؛

کاتالیزور ساده می تواند آب آلوده روی زمین و خاک مریخ را تمیز کند

طی تحقیقات جدید به رهبری دانشگاه کالیفرنیا ریورساید یک کاتالیزور نسبتاً ساده شناسایی شده است، که می تواند به کاهش آلودگی آب و خاک در زمین کمک کند و این مواد شیمیایی را حذف نماید.

مدیرعامل یک شرکت دانش‌ بنیان؛

انجام تصفیه همزمان آب و هوا با محصول دانش بنیان ایرانی

مازیار مؤمنی اظهار داشت: این شرکت در حوزه آب، انرژی و سلامت فعالیت می‌کند و تمام تلاش خود را بر آن داشتیم که محصولات علاوه بر اینکه بر پایه فناوری هستند نواوری قابل قبولی نیز داشته باشند.

آب شیرین در دسترس همه:

فیلتر اسفنجی؛ اختراعی جدید برای تصفیه آب دریاچه ها به کمک نور خورشید

بسیاری از مکان هایی که بیش از سایر مناطق به تصفیه آب نیاز دارند، کمترین زیرساخت را نیز دارا هستند. و در این مناطق دستگاه تصفیه جدید وارد بازار می شود که متکی به انرژی خورشید است و گفته می شود عملکرد آن بهتر از سایر سیستم های تصفیه آب خورشیدی می باشد.

افزایش هشدارها در‌ پی کشف مواد شیمیایی خطرناک در آب معدنی‌ها

نگرانی ها درباره مصرف آب معدنی سبب هشدارهای نهادهای بهداشتی شده است. در بررسی ها مقادیر قابل توجهی مواد شیمیایی خطرناک در آب معدنی یافت شده است.

تصفیه آب با کمک ورقه های گرافین

محققان دانشگاه براون آمریکا، فناوری جدید و امیدوارکننده‌ای برای تصفیه آب ارائه داده‌اند که از شکاف‌های کوچک موجود در ورقه گرافین، برای جداسازی آلاینده‌ها و تصفیه آب به صورت کارآمد استفاده می‌کند.

تکنولوژی جدید آب شیرین کن که ۵۰ درصد ارزان تر و کاراتر است

تصفیه آب شور دریاها معمولا عملیاتی پر هزینه است که هیچ دولت یا نهادی به آن دست نمیزند. حال به نظر میرسد در آینده نزدیک هزینه های این عملیات کاهش پیدا کند.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می‌کند

هدر رفت ۴۰ درصد آب‌های سطحی مازندران

هدر رفت ۴۰ درصد از آب‌های سطحی مازندران نشان از نداشتن برنامه مدون برای ساماندهی نیازهای آبی استان مازندران دارد که با ساماندهی این امر حتی مازندران می‌تواند تامین کننده نیازهای آب همسایگان در صورت نیاز باشد.