����������-����

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

۳مزرعه خورشیدی به ظرفیت ۱۸ مگاوات در خراسان جنوبی فعال است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: تعداد نیروگاه های خورشیدی کوچک متصل به شبکه در استان تا این لحظه ۴۵۷ نیروگاه به ظرفیت ۴.۷ مگاوات و مزارع خورشیدی درخراسان جنوبی ۳ مزرعه به ظرفیت ۱۸ مگاوات است.

طرح انقلابی بسیجی نخبه قمی

تولید برق با انرژی برق ‌آبی بدون نیاز به سد

حمید جعفر زاده طراح پروژه نیروگاه برق آبی بدون نیاز به سد در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری استان قم درباره طرح خود توضیح داد

اواع اصلی انرژی تجدید پذیر کدام است؟

در این اینفو به معرفی انرژی های تجدید پذیر می‌۲پردازیم.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

روند رو به رشد ۵/۵ درصدی مصرف انرژی در کشور/ انرژی‌های پاک باید جایگزین شوند

افزایش جمعیت و در پی آن تعداد کارخانه‌ها و مراکز خدماتی، افزایش چشمگیر استفاده از انرژی را بوجود آورده است که در صورت استفاده بی‌مورد از انرژی‌های تجدیدپذیر، این منابع به زودی پایان می‌یابند و تمدن بشری را با چالش جدی مواجهه می‌کند.

دانشیار گروه محیط زیست و مدیر مرکز رشد واحدهای فناور :

میزان مصرف انرژی‌های فسیلی پشتوانه سیاسی و اقتصادی کشورها است/ ایران از قافله انرژی‌های نو عقب مانده است

ابراهیم فتائی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، گفت: افزایش میزان گازهای گلخانه‌ای و تشدیدِ ضریب تمام شدن انرژی‌های فسیلی، سرمایه‌گذاری در این حوزه را الزامی نموده، ضرورتی که متاسفانه در کشور ایران به آن توجه نشده است.

گزارش علم وفناوری از انرژی های نو و تجدید پذیر در کشور؛

سازوکار و روش‌های ذخیره‌سازی سلول‌های خورشیدی/فناوری نمک مذاب چیست؟

انرژی خورشیدی منحصر به‌ فردترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین به شمار می آید.

بر پایه ذخیره خورشید برای روزهای ابری

آینده تولید برق خورشیدی با صفحات کامپوزیتی متحول می شود

دانشمندان با طراحی و توسعه یک سری مواد جدید توانستند انرژی گرمایشی خورشید را کارامدتر کنند و هزینه تولید برق و ذخیره انرژی برای استفاده در روزهای ابری و شبانه ارزان تر شود

به گزارش دانشگاه ملی سنگاپور؛

تولید پاک و ارزان انرژی از سوختهای زیستی

تیمی از مهندسان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) در کشفی تازه موفق شدند که از یک باکتری طبیعی با نام TTTL۵۷ که از زباله گرفته می شود مستقیما سلولز استخراج کرده و متعاقب آن یک ماده گیاهی به biobutanol که حاوی مقدار زیادی از انرژی و حرارت فوق العاده ای است؛ تولید کنند.