����������-��-����������

آنچه که باید در مورد دیابت و روزه داری بدانیم

یک متخصص تغذیه گفت: روزه داری برای بیماران دیابتی نوع دو که دیابت آن‌ها با رژیم غذایی کنترل می‌شود، مفید بوده و نه تنها بیماری آنان را تشدید نمی کند، بلکه کاهش وزن را نیز به همراه دارد که این امر برای دیابتی های با وزن اضافی موثر است.

علائم کمبود ویتامین c در بدن

رژیم غذایی نامناسب، بی اشتهایی، بیماری روانی شدید از شایع ترین عوامل خطر برای کمبود ویتامین C در بدن هستند.

روش درمانی فناورانه برای مقابله با حملات قلبی ژنتیک

یک روش درمان تجربی جدید نویدبخش کاهش سطوح لیپوپروتئین است که منجر به ابتلاء به نوعی بیماری قلبی زودرس می‌شود که در حال حاضر روش درمانی قطعی برای آن وجود ندارد.

یاداشت خبرنگار علم وفناوری خراسان جنوبی از کرونا ویروس

بهانه ای برای شناخت فرصت در کنار چالش سلامت برای مقابله با کرونا

بی نشان آمد و بی نشان عرصه را زمامداری می کند، در زمانه ای که بشر ادعاهایی دارد فارغ از هیاهوها جهش می یابد و بی اعتنا به همه آنچه آشکار است جان می گیرد.

آتروفی چیست و چگونه مغز انسانی کوچک می شود؟

قسمت‌هایی از بدن یا صورت ما وجود دارد که می‌خواهیم اندازه آن‌ها را کاهش دهیم، اما مطمئناً مغز یکی از آن‌ها نیست. آتروفی یا کوچک شدن مغز به از دست رفتن پیش‌رونده سلول‌های مغزی در طول زمان گفته می‌شود

تزریق اولین دز واکسن کرونا برای فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از مرکز واکسیناسیون در مصلی بیت المقدس اراک بازدید و اولین دز واکسن ایرانی کوو ایران برکت را دریافت کرد.

با همت محققان ایرانی در دانشگاه آمریکا انجام شد؛

هیدروژلی برای درمان بافت آسیب دیده چشم

جمعی از محققان ایرانی هیدروژلی حاوی فاکتور رشد هپاتوسیت تولید کرده اند که طی آزمایش، بافت آسیب دیده قرنیه را در سه روز درمان می کند.

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق شدند؛

رونمایی از داروی جدید ضدپیری بدن

محققان دانشکده پزشکی هانوفر در آلمان موفق به یافتن شیوه ای برای جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن در موش‌های آزمایشگاهی از طریق تجویز مولکولی طبیعی به نام اسپرمیدین شدند.

مطالعات نشان می‌دهد؛

کبد چرب یک قدم تا سرطان کبد

مطالعات بیان می دارد که پروتئین متصل به RNA که در تنظیم سطح چربی کبد و خون نقش دارد، باعث ابتلا و پیشرفت بیماری کبد چرب و سرطان کبد می‌شود.

در گفت و گو با کارشناس تربیت بدنی مطرح گردید؛

سمنان|تقویت سیستم بدن با ورزش

دکترای تربیت‌بدنی ابراز داشت: ورزش کردن سیستم ایمنی بدن را برابر انواع ویروس‌ها و بیماری‌ها همچون ویروس کرونا ایمن و مقاوم می‌کند.