����������

به گزارش علم و فناوری؛

حضور شرکت‌های تجاری و فناور روسیه و ترکیه در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳

مدیرامور اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین، از حضور پارک اسکورکوای روسیه و هیات تجاری ترکیه در نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۳ به منظور توسعه همکاری‌های مشترک خبر داد و گفت: در روزهای برگزاری این نمایشگاه همچنین چند سامانه جدید این صندوق برای نهادهای مالی و شرکت های دانش بنیان رونمایی می‌شود.

مرگبارترین زمین لرزه در بیش از یک قرن؛

هیچ راهی برای نجات از این زمین لرزه‌ها نبود

زلزله وسیعی که یک هفته پیش ترکیه و سوریه را لرزاند هزاران بی‌خانمان برجا گذاشت. تازه‌ترین آمار تلفات این زمین لرزه ۳۷ هزار نفر اعلام شده است که این آمار باعث شده این زلزله مرگبارترین زمین لرزه در بیش از یک قرن اخیر این منطقه شناخته شود.

جنی جنکینز استادیار علوم زمین دانشگاه دورهام انگلیس:

این منطقه در ترکیه زلزله خیز است

محل زلزله زده شده در ترکیه، محل تقاطع سه صفحه تکتونیکی تشکیل دهنده پوسته زمین واقع شده است: صفحات آناتولی، عربی و آفریقا. صفحه عربستان به سمت شمال به طرف اروپا حرکت می کند و باعث می شود صفحه آناتولی (که ترکیه روی آن قرار دارد) به سمت غرب رانده شود.

اولین تصاویر از جت جنگنده نسل پنجم ترکیه

برنامه توسعه هواپیمای نسل پنجم ترکیه که به نام پروژه تیاف-اکس (TF-X) یا امامیو (MMU) شناخته می شود، در حال پیشرفت است. این جت جنگنده قرار است در بازه زمانی ۲۰۳۰ تا ۲۰۳۵ جایگزین جت های جنگنده اف-۱۶ نیروی هوایی ترکیه شود.

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت:

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان با اشاره به این که امروز جامعه ترکیه و سران ترکیه و احزاب و حتی اندیشمندان ترکیه با یک سرگردانی و سردرگمی مواجه شده‌اند به اقدامات ترکیه در مدرنیسم و گرایش به غرب از گذشته تا بحال و همچنین اقدامات و حرکتهایی که این کشور در راستای نئوعثمانیسم داشته، گفت: امروز ما اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه را سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم تعبیر می‌کنیم.

در دیدار معاون فرهنگی شهردار اصفهان با هیأت اعزامی از کشور ترکیه؛

اصفهان و قونیه در مسیر خواهرخواندگی

هیأت ترکیه‌ای در دیدار با معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به قرابت‌های فرهنگی اصفهان و قونیه، خواستار فراهم شدن مقدمات خواهرخواندگی این دو شهر شدند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور گفت:

شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک/صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در نشست تخصصی «نحوه مواجهه با چالش آفرینی‌های دشمن در منطقه» با بیان این که شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک است، گفت: یکجایی صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست.

خاطرات ناصر رهسپار مارکوپولو صنایع دستی هرمزگان

از پنج شنبه بازار میناب تا نمایشگاه ATATURKترکیه

گارآفرین و هنرمند نمونه هرمزگانی با اشاره به یک دهه حضور و فعالیت در عرصه بین المللی گفت: صنایع دستی ایران طرفداران زیادی در کشورهای همسایه دارد.

کشف یک تمدن باستانی مرموز در همسایگی ایران+عکس

سرانجام سرنوشت پادشاه افسانه‌ای «میداس» در ترکیه برملا شده ‌است. سال گذشته، باستان‌شناسان در حال تحقیق در مورد یک تپه باستانی در مرکز ترکیه بودند. این منطقه بزرگ، دشت «قونیه»، دارای کلان‌شهرهای از دست رفته ‌است، اما حتی با این وجود، محققان آماده رویارویی با این کشفیات نبودند.