����������

انرژی هسته ای

حقایق انرژی هسته ای

آنچه در مورد انرژی هسته ای باید بدانیم

چگونگی داشتن عمر طولانی در بیماران مبتلا به دیابت

عمر طولانی نیازمند تعهد داشتن به یک سبک زندگی سالم است که شامل رژیم غذایی سالم، سلامت جسمانی، مصرف نکردن مشروبات الکلی می باشد.

ابداع دستگاه بیوالکترونیکی جدید و نرم و انعطاف پذیر

گروهی از مهندسان بیوالکترونیکی در دانشکده مهندسی UCLA Samueli یک فناوری را ابداع کرده اند که این فناوری حرکات بدن انسان - از خم شدن آرنج تا حرکات ظریف مانند نبض روی مچ دست - را به الکتریسیته ای تبدیل می کند.

دومین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹ احداث می‌شود

شهردار منطقه ۱۹ از احداث دومین نیروگاه خورشیدی این منطقه به ظرفیت ۱۰ کیلو وات در محوطه ساختمان خدمات شهری و محیط زیست خبر داد.

جایگاه استان مرکزی در تامین انرژی های نو برای کشور

صنعت برق سال ۹۹ را با پدیده فراگیر کرونا آغاز کرد و خاموشی های غیرمترقبه زندگی تمام صنوف و صنایع را تحت تاثیر قرار داده است؛ استان مركزی به لحاظ شاخص برخورداری از منابع خدادای باد، آب و خورشید و نیز اقلیم جغرافیایی مناسب می تواند به عنوان یكی از اهرم های اتكای تصمیم سازان كشور در عرصه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر باشد و با توجه به ضریب نفوذ بالای صنعت در این استان، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو پدید كاملا مقرون به صرفه می باشد.

طرح انقلابی بسیجی نخبه قمی

تولید برق با انرژی برق ‌آبی بدون نیاز به سد

حمید جعفر زاده طراح پروژه نیروگاه برق آبی بدون نیاز به سد در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری استان قم درباره طرح خود توضیح داد

استخراج انرژی خورشیدی از لامپ های خانگی

دانشمندان به تازگی کاربرد جدیدی را برای این نوع ایمن تر و سبزرنگ جذب کننده نور کشف کرده اند و دریافته اند که آنها می توانند با بهره وری چشمگیر انرژی را از روشنایی داخلی برداشت کنند.

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد:

نانو ژنراتور مهار انرژی قدرت اطراف ما را پیدا می کند

محققان استرالیایی به رهبری دانشگاه فلیندرز و محققان ایرانی در حال چالش "مهار" انرژی نامرئی ناشی از ارتعاشات با فرکانس پایین در محیط اطراف هستند.

طی تحقیقی جدید مشخص شد :

باکتری هایی که می توانند هوای موجود در بیابان های سرد سراسر جهان را بخورند.

محققان دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) باکتری هایی را در قطب جنوب کشف کردند که به جز هوا نیز می توانند زنده بمانند.