����������

علم وفناوری بررسی کرد

بیماران قلبی با خیال راحت واکسن کرونا تزریق کنند

گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که واکسن‌های کرونا نه تنها برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی بی‌خطر است بلکه دریافت آن‌ها بسیار مهم و ضروری است.

گزارش علم وفناوری از عارضه ای پوستی بجا مانده از کرونا

ماسکنه بازمانده کرونا / همچنان بهداشت شخصی را رعایت کنید

متخصصان بهداشت معتقدند که استفاده از ماسک یکی از سالم ترین و بهترین کارهایی است که می توانیم در طی بیماری همه گیر COVID-۱۹ انجام دهیم. از این گذشته، استفاده از پوشش صورت در جمع باعث می شود قطره های تنفسی از افراد آلوده به این بیماری در هوا پخش نشود؛ اما این استفاده بهداشتی عوارضی هم در پی داشته و دارد که این روزها موجب مشکلاتی برای شهروندان شده است .

رییس بسیج مستضعفان کشور اعلام کرد

آغاز مرحله پنجم طرح شهید سلیمانی/ کمک ۲۰ میلیارد ریالی به دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد

ایام نوروز ۱۴۰۰ به دلیل افزایش حجم مسافرت ها در کشور طرح شهید سلیمانی دچار وقفه شد اما پس از آن اجرای مرحله یا گام پنجم این طرح ملی آغاز و بخش واکسیناسیون نیز به آن افزوده شد.

رئيس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فارسان:

تزریق بیش از ۳۰ هزار دُز واکسن در شهرستان فارسان

ضرغام حیدری گفت: تاکنون بيش از ۳۰ هزار دُز واکسن تزريق داشته‌ايم و در تمام مراکز جامع سلامت شهرستان فارسان نيز همکاران آماده خدمت گذاري و انجام واکسيناسيون عليه بيماري کرونا هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد

کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های کرونایی در هرمزگان/ ۸ فوتی جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن ۸نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به دوهزار و ۲۷۲ نفر رسید.

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

واکسیناسیون دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد علیه بیماری کرونا از امروز آغاز شد.

بر طبق یک گزارش؛

اولین واکسن DNA پلاسمید جهان برای کووید۱۹ در هند مجوز گرفت

زیدوس کادیلا اعلام کرد که این شرکت مجوز استفاده اضطراری را برای اولین واکسن DNA پلاسمید جهان برای کووید۱۹دریافت کرده است. این یک واکسن سه دوز است که ابتدا در روز صفر ، روز ۲۸ و سپس در روز ۵۶ تجویز می شود.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

جدیدترین نوع جهش یافته کرونا را بشناسید

سویه «مو» پنجمین جهش ویروس کرونا بعد از گونه دلتا است که سازمان بهداشت جهانی زیر نظر گرفته است. این جهش ابتدا در ژانویه ۲۰۲۱ در کشور کلمبیا مشاهده شد و اکنون، سویه غالب در این کشور و همسایه‌اش، اکوادور، است.

اولین کشور آمریکای لاتین؛

شیلی به واکسن سینوواک برای کودکان ۶ سال به بالا مجوز می‌دهد/توصیه WHO برای افراد بالای ۱۸ سال

مقامات بهداشتی شیلی روز دوشنبه استفاده از واکسن سینوواک علیه ویروس کرونا برای کودکان ۶ ساله و بزرگتر را تأیید کردند، این اولین کشور آمریکای لاتین که این اقدام را انجام داد، این در حالی است که سازمان بداشت جهانی در مقاله ای که سومن سپتامبر صادر کرد، این واکسن را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می کند.

رئیس علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری:

روند ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری سیر نزولی دارد

دکتر مجید شیرانی گفت: به تازگی وارد روند نزولی شیوع بیماری کرونا شده ایم و برای گذر از پیک موج پنجم شیوع بیماری کرونا حداقل تا یک هفته دیگر باید این روند نزولی تداوم داشته باشد.