����������

آغاز واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در استان یزد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اعلام کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی واکسیناسون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از هفته آینده در سطح استان یزد آغاز خواهد شد.

آخرین رنگبندی شهرستان های استان یزد؛

اردکان قرمز شد/ روند ابتلا به کرونا در یزد صعودی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: وضعیت استان یزد به لحاظ ابتلا به کرونا مناسب نیست و طی یک هفته گذشته روند ابتلا صعودی بوده و بستری ها افزایش یافته است.

غلبه «اومیکرون» در ایران

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی استان‎ها، رنگ بندی کرونایی شهرها با غلبه «اومیکرون» تغییر کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

خطر بستری ناشی از سویه امیکرون ۸۱ درصد کمتر است/ فرد مبتلا به امیکرون در ۷۲ ساعت اولیه بیماری را انتقال می دهد

سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: خطر بستری ناشی از سویه امیکرون برای افرادی که ۲ دز و ۳ دز واکسن کرونا تزریق کردند به ترتیب۶۵ درصد و ۸۱ درصد کمتر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

کادر درمان ایثارگرانه در جبهه مقابله با ویروس کرونا ایستاده اند/نیاز مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری به تجهیزات باید برطرف شود

دکتر ارسلان خالدی فر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: کادر درمان ایثارگرانه در جبهه مقابله با ویروس کرونا ایستاده اند و همه ما مدیون این قشر هستیم.

فعالیت آموزشی دانشگاهها در نیم سال دوم حضوری است

دانشگاههای کشور در نیم سال دوم تحصیلی بصورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت آموزشی خود را از سر خواهند گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری:

مطالبه معلمین کاملا به حق است/ رتبه بندی فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد

فرحناز قائد امینی مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مطالبه معلمین کاملا به حق است چرا که آن ها با هر سختی مقابله کردند که دانش آموزان از آموزش جا نمانند، برخی از فرهنگیان ما در مسیرهای سخت و صعب العبور خدمت می کنند، برخی از آن ها در بحث کرونا زودتر از بقیه ورود کردند و از هر فرصتی برای آموزش دانش آموزان استفاده کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

خطر مرگ ناشی از سویه امیکرون نسبت به سویه های قبل کمتر است/از هر هزار بیمارسه نفر جان خود را از دست می دهند

سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: امیکرون بویژه در افراد دارای بیماری زمینه‌ای و ریز فاکتور‌ها و افراد در معرض خطر می‌تواند موجب مرگ شود، اما خطر مرگ ناشی از سویه امیکرون نسبت به سویه‌های قبل کمتر است.

تاکید طب سنتی بر وعده‌های غذایی متعدد و کم حجم و مقوی

در شرایط همه گیری کرونا با خوردن غذاهای سبک و زود هضم انرژی بدن صرف تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان:

بی توجهی به پروتکلهای بهداشتی مساوی با اوج گیری اومیکرون در هرمزگان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به سرعت و قدرت انتشار و انتقال سویه اومیکرون، به طور یقین شمار موارد ابتلا به آن در هرمزگان بیش از پنج نفر است و بی توجهی به پروتکلهای بهداشتی مساوی با اوج گیری این ویروس در استان است.