����������

دیابت و چگونگی تشخیص آن در زنان باردار

دیابت بارداری یکی از شایع ترین اختلالات متابولیک بارداری است و تقریبا در ۴درصد از بارداری ها بروز می کند.اغلب پس از زایمان از بین می رود اما کنترل آن طی دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد.در صورت عدم کنترل این بیماری،عوارض متعددی مادر و جنین را تهدید می کند.

ایمپلنتی به اندازه یک سکه برای سلول‌درمانی افراد مبتلا به دیابت

پژوهشگران آمریکایی، ایمپلنتی به اندازه یک سکه ابداع کرده‌اند که می‌تواند به سلول‌درمانی افراد مبتلا به دیابت کمک کند.

به همت پژوهشگران ایرانی:

محصول فناورانه ایرانی برای کنترل چربی خون

پژوهشگران ایرانی موفق به تولید دارویی با ترکیب گیاه مریم گلی شدند که می‌تواند باعث کاهش قند و چربی خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ شود.

درمانی جدید برای دیابت

محققان با ساخت دستگاهی به عنوان پانکراس مصنوعی از ایجاد زخم ناشی از دیابت جلوگیری کردند

خواص بلوبری در ترمیم زخم دیابتی

پژوهشگران دریافتند عصاره فنولی به دست آمده از بلوبری وحشی، به بهبود عروق و مهاجرت سلولی در سلول‌های بند ناف انسان کمک می‌کند که مراحل حیاتی در روند بهبود زخم به شمار می‌روند.

توسط دانشمندان موسسه سالک؛

هورمون جایگزین انسولین می تواند مسیر جدیدی را برای درمان دیابت باز کند

محققان یک مسیر مولکولی جایگزین برای تنظیم قند خون کشف کرده‌اند که شامل انسولین نمی‌شود.

فواید حذف کردن قند و شکر از رژیم غذایی

کاهش مصرف قند تاثیرات شگفت انگیزی بر روی سلامت شما خواهد داشت هر فرد به طور معمول روزانه ۳۰۰ کالری اضافه را با مصرف شکر به بدن خود اضافه می‌کند. و باعث بوجود آمدن بیماریها و امراض گوناگون می شوید.در ابتدای مسیر ترک قند ممکن است هوس و تمایل بیشتری به مصرف قند داشته باشید، اما با گذشت زمان این هوس کمتر می شود.

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد مطرح کرد

کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در صورت توجه به ورزش و تغذیه سالم

آقایی مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد گفت: اگر بیماران دیابتی نسبت به ورزش و تغذیه سالم توجه جدی داشته باشند، شاهد کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در استان خواهیم بود.

محققان کشف کردند:

بیومارکر خون خطر دیابت را دو دهه قبل پیش‌بینی می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سطح یک پروتئین خاص (فولیستاتین) در خون به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده مفید برای دیابت نوع ۲ تا دو دهه قبل از بروز هر گونه علائمی است، که می‌توان از یک آزمایش خون تشخیصی استفاده کرد.