����������

تمرینات هواپیماهای جنگنده مجهز به پهپادهای هوش مصنوعی

تمرین های رزمی تازه شرکت بی ای ای با استفاده از هواپیماهای جنگنده بی و باسرنشین انجام داده و از فناوری هوش مصنوعی هم بهره گرفته است.

جوان دهه هفتادی درخواست کرد:

مسئولین کشوری باید مانع از مهاجرت نخبگان فهیم کشورمان به کشورهای دیگر شوند

رضا نوری، مخترع جوان و سازنده هواپیمای بدون سرنشین از مسئولین کشوری خواستار دیده شدن جوانان و نخبگان این مرز و بوم در عرصه تولید علم و دانش شد و گفت: مسئولین باید مانع از مهاجرت نخبگان فهیم کشورمان به کشورهای دیگر شوند و قدر نخبگان ایرانی را بدانند که همچون نگینی در جهان می درخشند .

برگزیده پژوهشسرای هوا و فضای دانش آموزی:

طراحی پهپادی برای نجات گرفتاران در حریق

مفیدی می گوید: با طرح پهپاد اکسیژن رسان به گرفتاران در آتش به دنبال این هستم که جان افراد را نجات دهم.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از پهپاد فوق‌سنگین "غزه" تا سامانه موشکی "۹ دی"/ جدیدترین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه چه ویژگی هایی دارند ؟ + فیلم و عکس

به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد، روز «مقاومت، ایثار و پیروزی»، نیروی هوافضای سپاه پاسداران، از سه دستاورد مهم و راهبردی دفاعی و نظامی با نام های پهپاد غزه، سامانه موشکی زمین به هوای تمام ایرانی «۹ دی» و سامانه راداری «قدس» رونمایی کرد.

پهپاد کمان ۲۲

با جدیدترین دستاورد فناوری دفاعی کشورمان آشنا شوید

الهامی دیگر از طبیعت در ساخت پهپاد:

استفاده از مکانیزم تنظیم خودکار سنجاقک در ایمن سازی پهپادها

اگر یک هواپیمای بدون سرنشین ناخواسته برعکس شود و پروازش را به پایان برساند، لازم است دوباره به سمت اصلی باز گردد تا از سقوط جلوگیری کند. به لطف مطالعه اخیر در مورد پرواز سنجاقک ها، ممکن است روزی چنین چیزی رخ دهد.

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا:

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا بیان کرد: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی موفق به تولید دستگاه‌های جی پی یو و اکسترنال پاور شدیم که با رهایی از وابستگی‌ها به عزت و اقتدار رسیدیم.

در جدیدترین تحقیقات دانشمندان مشخص شد:

کشف روش فرار پروانه ها از شکارچیان

دانشمندان با تحلیل نحوه پرواز سریع پروانه ها در آزمایش تونل باد، جزئیات جدیدی را در مورد چگونگی فرار این حشرات از شکارچیان کشف کردند. مکانیزم بال های پروانه در تولید کیسه های کوچک هوا که می تواند به سرعت به جلو سوقشان دهد، کمک می کند. محققان امیدوارند که این نتایج را برای طراحی هواپیماهای کوچک به کار گیرند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

سپاه از نسل جدید پهپادهای مجهز به سیستم هوش مصنوعی رونمایی کرد +عکس

بخش پهپادی رزمایش جدید پیامبر اعظم(ص) از نظر عملیاتی و فنی دارای نکات مهمی بود که از جمله آنها رونمایی از یک پرنده بدون سرنشین هوشمند انتحاری است که هیچ سامانه پدافندی امکان مقابله با آنرا ندارد.

تماشا کنید: بزرگترین پهپاد جهان که هر ۲۰ دقیقه به فضا می‌رود

یک استارت آپ آمریکایی بزرگترین پهپاد جهان برای پرتاب ماهواره به فضا را ساخته است. این پهپاد می تواند هر ١٨ دقیقه یکبار محموله جدیدی را به فضا ببرد. استارت آپ آئووم (Aevum) ادعا می کند ٧٠ درصد این پهپاد با طول٨٠ فوت را می توان چندبار استفاده کرد. همچنین این پهپاد می تواند در باندهایی کوتاه تر از یک مایل فرود بیاید و از زمین بلند شود.