����������

برج فناوری رویان ساخته شد

عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان از افتتاح برج فناوری رویان متشکل از شرکت‌ها و مرکز نوآوری و تجاری‌سازی دستاوردهای رویان در آینده نزدیک خبر داد.

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا علوم و فناوري سلول های بنيادی اولویت الف علم و فناوری کشور است / پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند

علوم و فناوري سلول های بنيادی در كنار فناوری نانو و هسته ای اولویت الف علم و فناوري كشور مي آيد، اما بودجه تخصیصی به این حوزه کفاف آن را نمی کند، و اولین اثر آن این است که پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند. تعداد بیمار نیازمند کشور سالانه ۲۴۰۰تا ۳۰۰۰ است.

محققان انجام دادند؛

تولید سلول‌های ریشه رویان از سلول‌های پوستی

محققان روشی را برای تبدیل سلول‌های پوستی به سه نوع سلول ریشه‌ای اصلی یافتند که رویان را تشکیل می‌دهند. این تحقیق کاربردهای قابل توجهی در مدل‌سازی بیماری رویان‌ها و اختلالات جفت داشته و مسیر تولید رویان کامل از سلول‌های پوست را هموار می‌کند.

سلول‌های بنیادی چه نوع سلول‌هایی هستند؟

سلولها کوچکترین واحد زنده در بدن جانداران هستند که دارای صدها نوع مختلف می باشند اما احتمالا تابحال اسم سلول های بنیادین را شنیده اید، سلول های بنیادین یکی از همین صدها نوع سلولهای موجود در بدن ما انسانهاست.

دانشمند ایرانی رویان نیمه‌انسان نیمه‌پرنده ساخت

دانشمندان موفق به تولید رویانی نیمه انسان نیمه مرغ در آزمایشگاه شده‌اند؛ این کار برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تغییر سلول‌ها به یک جنین انجام شده است.

امید رویان اراک؛ پیشرفته‌ترین مرکز ناباروری در غرب کشور

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: مرکز امید رویان اراک پیشرفته‌ترین مرکز ناباروری در غرب کشور است.

دولت از دانش سلول‌های بنیادی حمایت کند/ افزایش ذخیره‌سازی خون بندناف تا ۹۰ هزار نمونه

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: ذخیره سازی نمونه‌های خون بندناف در بانک خون کشور تا پایان سال جاری به بیش از ۹۰ هزار نمونه افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان خبرداد:

درمان بیش از ۸۰ بیماری با استفاده از سلول های بنیادی/ دو هزار نمونه خون بندناف در استان مرکزی ذخیره شده است

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان از ذخیره سازی دوهزار نمونه خون بندناف در استان مرکزی خبر داد.

بازدید مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری امید رویان

مرتضی ضرابی در ابتدای سفر خود به اراک صبح امروز از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری امید رویان جهاد دانشگاهی استان مرکزی بازدید کرد.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛

انجام ۸۰۰ عمل جراحی ناباروری در مرکز «امید رویان» اراک/ رویان به دنبال رحم اجاره‌ای برای یوز ایرانی است

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: شروع کار مرکز رویان در اراک از سال ۱۳۹۳ بوده و تا کنون حدود ۸۰۰ عمل جراحی ناباروری در مرکز امید رویان اراک انجام شده است.