��������-����������������

از سوی دفتر رئیس جمهور؛

بررسی دستوری «وضعیت اینترنت»از وزیر ارتباطات درخواست شد

این درخواست ۲ رونوشت دارد که یکی از آنها برای «مجتبی توانگر»، رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس است. عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات پیش‌تر در خصوص اعمال محدودیت‌ها و برطرف کردن آن در اینترنت صحبت کرده و آن را به «نهادهای ذی‌صلاح» مربوط دانسته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۶۰ درصد از مردم و کسب و کارهای‌شان به پیام‌رسان‌های داخلی وارد شده‌اند

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «قابلیت اینترکانکشن یعنی رد و بدل کردن پیام بین پلتفرم‌های داخلی تا پایان سال عملیاتی می‌شود.»

استفاده از همه ظرفیت‌های وزارت ارتباطات برای توسعه پیام‌رسان‌های داخلی

وزیر ارتباطات در حاشیه نشست هیئت دولت اعلام کرد تمام ظرفیت‌های وزارت ارتباطات برای حمایت از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی به‌کار گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

اینترنت ویژه برای برنامه‌نویسان و احتمال رفع فیلتر برخی از پلتفرم‌ها

وزیر ارتباطات «اینترنت ویژه برای برنامه‌نویسان» را همانند سرویس راداربازی که برای گیمرها عرضه شده توصیف کرد با این تفاوت که قرار است مشکل برنامه‌نویسان، تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستند را حل کند.

با حضور وزیر ارتباطات؛

افتتاح چهارصدمین سایت ۵G ایرانسل

فاز نخست پروژه توسعه فراگیر ۵G در ایران، با حضور وزیر ارتباطات در ساختمان مرکزی ایرانسل تکمیل شد و چهارصدمین سایت نسل پنج ایرانسل، در شهر کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

وزیر ارتباطات نتوانست مجلسی ها را قانع کنند

وزیر ارتباطات دولت سیزدهم امروز از نمایندگان مجلس کارت زرد گرفت، البته نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر ارتباطات برای اجرا نکردن قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات قانع نشدند، نه وضعیت اینترنت کشور!

وزیر ارتباطات:

با قطع اینترنت در زمان کنکور به شدت مخالفیم!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: دوستان سازمان سنجش به دنبال قطع اینترنت به طور سراسری بودند،‌ ما به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم.

وزیر ارتباطات عنوان کرد:

سند برنامه ۱۰ ساله فضایی ایران را تبدیل به قطب فضایی منطقه می‌کند

وزیر ارتباطات برنامه ۱۰ ساله فضایی را حاصل بیش از ۶۰ جلسه با نخبگان دانست و گفت: این سند کشور را تبدیل به قطب فضایی منطقه می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری :

خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران آغاز شد

در حال حاضر هم دو مورد از اپراتورها برای ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

با وجود الزام برای ایجاد بستر اینترنت امن در جوامع مختلف پیگیری می شود؛

بررسی اینترنت پاک در ایران

طبق بررسی های بعمل آمده از سوی موسسات تحقیقاتی معتبر در دنیا مشخص گردیده است که بخش زیادی از فضای اینترنت را سایتهای غیراخلاقی به تسخیر درآورده اند که می تواند تبعات منفی بسیاری برای کاربران اینترنتی به ویژه کودکان به همراه داشته باشد.از این رو دولت ها برآن شدندتا با اعمال قوانین و مهم تر از آن اجرای پروژه اینترنت سالم و پاک بتوانند علاوه بر رفع نیاز افراد دراین بستر فضای آن را نیز کنترل و سالم سازی نمایند.