��������-������������

رویداد رقابت ایده‌پردازی نوآورانه در حوزه طراحی و ساخت نانو زیست‌ سامانه‌های تشخیص سریع غیرمتعارف

دومین مسابقه ملی «طراحی و ساخت نانو حسگرهای زیستی تشخیص سریع» باهدف شناسایی، شبکه‌سازی، افزایش دانش فنی افراد و گروه‌های دانش‌بنیان، حمایت و تجاری‌سازی ایده‌ها با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری کشور و شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای زیستی در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود.

نانو حسگرهای مجهز به هوش مصنوعی برای ردیابی مولکول های مختلف بیولوژیکی

دانشمندان EPFL با استفاده از سطوح متفاوتی ، نور مادون قرمز و هوش مصنوعی به نانوحسگرهایی مجهز به هوش مصنوعی دست یافته اند که می توانند بدون ایجاد مزاحمت ، تمام گروه های اصلی زیست مولکول های جهان نانو را مشاهده کنند.

سنسوری بسیار نازک تر از موی انسان ساخته شد:

ثبت فشار انگشت با "پوست نامرئی" !

اگرچه قبلاً در مورد "پوست" های حساس به فشار شنیده ایم که می توان آن ها را روی اجزای رباتیکی یا مصنوعی اعمال کرد، دانشمندان ژاپنی یکی از آنها را برای استفاده روی انگشتان واقعی انسان ایجاد کرده اند؛ و گرچه ممکن است تعجب کنید که چرا آنها اذیت شده اند، اما در واقع کاربرد پنهانی جالبی دارد.

تولید روزانه ۷۰ هزار ماسک نانویی در تهران/ هفته آینده به تولید ۳۰۰ هزار عدد می‌رسیم

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر مدیای تولید ماسک نانویی در تهران روزانه ۷۰ هزار تاست و حدود هزار مدیا در مشهد تولید می‌شود که امیدواریم ۱۰ روز آینده تولید ۳۰۰ هزار مدیا ماسک داشته باشیم.

با هدف رصد شرایط محیطی؛

نانوحسگری ارزان با قابلیت استفاده در صنایع مختلف تولید می‌شود

یک شرکت استرالیایی با استفاده از پوشش نانویی اقدام به ساخت حسگری کرده که قابلیت استفاده در صنایع مختلف را دارد.

نانو زیست حسگرها ابزارهایی نوین برای حفظ امنیت غذایی و توسعه کشاورزی پایدار

گسترش نظام های مبتنی بر کشاورزی پایدار و نیز تامین غذای کافی و سالم برای جامعه از طریق ادامه روش های سنتی و غیر فناورانه میسر نیست. کاربرد نانو زیست حسگرها به عنوان یکی از مدرن ترین و موثرترین ابزارهای ساخت بشر طی سال های اخیر، نقش قابل توجهی را در این مسیر ایفا خواهد کرد.