��������-����������

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد:

ضرورت برگزاری مستمر شورای فرهنگی در دانشگاه ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  بر برگزاری مرتب شورای فرهنگی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی در این جلسات و همگام آن برگزاری نشست‌های رصد و پایش، اتفاقات مثبتی را رقم بزنند.

طی حکمی منصوب شد؛

دکتر غلامرضا نادری، مسئول مرکز رشد شهید زارعی شهرستان دشتی

طی حکمی از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر،دکتر غلامرضا نادری به عنوان مسئول مرکز رشد و شتابده شهید زارعی شهرستان دشتی منصوب گردید.

دانشگاه ولایت ایرانشهر:

برگزاری رویداد دانش بنیان فرصت ناب ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان تحت پوشش کمیته امداد سیستان و بلوچستان

رویداد دانش بنیان فرصت ناب ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان تحت پوشش کمیته امداد سیستان و بلوچستان در دانشگاه ولایت برگزار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان:

همکاری علم و صنعت مانع ورشکستگی اقتصادی می شود

استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم همراهی علم و صنعت جهت جلوگیری از ورشکستگی کارخانه ها تاکید کرد.

معاون علمی فناوری ریاست جمهوری:

مجموعه‌هایی مثل فولاد با صبوری و به معنی واقعی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر وارد شوند

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در همایش و نمایشگاه مسیر زاینده که به میزبانی فولاد مبارکه اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، گفت: امروز بزرگترین مسئولیت اجتماعی هر کسی که در این کشور هست؛ بها دادن و فضا دادن و امید آفرینی به این نسل جوان تابنده‌ای است که امید دارد برای آباد کردن کشور؛ بنابراین اولین خواهشم این است که با صبوری و با حوصله به معنی واقعی خطرپذیری کنید.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناوران در اهواز

نمایشگاه دستاوردهای مبتکرین و فناوران،در آخرین ماه سال "تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین" از سوی بسیج علم وفناوری خوزستان در محل دانشگاه آزاداسلامی اهواز برگزار شد.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

استقرار ۳۵ شرکت در پارک فناوری سلامت شیراز

مدیر فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با علم و فناوری گفت: در حال حاضر تعداد ۳۵ شرکت در پارک فناوری سلامت شیراز مستقر هستند که گسترش فضای پارک جهت امکان استقرار بیشتر شرکت ها مهم ترین برنامه اولویت دار ما خواهد بود.

مرحله مقدماتی مسابقات مناظره دانشجویان در قزوین پایان یافت

مرحله مقدماتی مسابقات مناظره دانشجویان در قزوین بین ۱۶ گروه به صورت حذفی و به مدت ۲ روز برگزار شد که مرحله مقدماتی در حال حاضر پایان یافته است.

خبرهای خوب محققان کشورمان؛

سامانه جامع ارزیابی ۳۶۰ درجه در حوزه پزشکی طراحی و عملیاتی شد

محققان شرکت دانش بنیان سان طب برای اولین بار در کشور با موفقیت سامانه ارزیابی۳۶۰ درجه، یکی از روش‌های ارزیابی و پایش فعالیت‌های آموزشی و بازخورد عملکرد را برای حوزه پزشکی در سه حیطه دستیاران (رزیدنت‌ها)، اینترن‌ها و استاژرها؛ با موفقیت طراحی و نصب کرده‌اند و امیدوارند طی شش ماهه اول ۱۴۰۲ در سراسرکشور عملیاتی نمایند.

توسط محققان جوان ساخته شد؛

نخستین محلول شستشوی دستگاه‌های قهوه‌ساز در دنیا

«کافی کلین» اولین محلول شستشوی دستگاه‌های قهوه‌ساز در دنیا محصولی دانش‌بنیان بوده که توسط محققان لرستانی ساخته شد.