��������-����������

گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از برپایی نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی نمایشگاهی که تعداد غرفه‌های آن بیشتر از بازدیدکنندگانش بود!

اولین چیزی که در نمایشگاه جلب‌توجه می‌کند، خلوتی آن و استقبال کم شهروندان از آن است. بازدیدکنندگانی که تقریباً ۹۰ درصد آنها را نوجوانان و جوانانی تشکیل می‌دهند که آمده‌اند تا با آخرین بازی‌های رایانه‌ای آشنا شوند یا در همان نمایشگاه در فضاهایی که معین شده، مقداری بازی کنند و خوش بگذرانند.

به همت دانشگاه محقق اردبیلی ؛

سومین همایش ملی مدرسه آینده برگزار شد

سومین همایش ملی مدرسه آینده به صورت مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به ۵۷ درصد رسید

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از ۵۷ درصدی شدن شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم خبر داد.

وزیر ارتباطات خبر داد؛

تحقق وعده کاهش پینگ بازی‌های رایانه ای

وزیر ارتباطات در کانال شخصی اش در فضای مجازی از تحقق وعده خود در خصوص کاهش پینگ بازی‌ها خبر داد.

اپراتورهای ماهواره‌ی ملزم به رعایت قوانین سرزمینی هستند

«لندینگ رایت» چیست؟

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی ارائه خدمات ماهواره‌ای (Landing Rights) در ایران را با هدف ساماندهی ارائه خدمات ماهواره ای و همچنین شفاف سازی الزامات مقرراتی از سوی دارندگان شبکه‌های ماهواره‌ای در سال ۱۳۹۹ تصویب کرد.

ادعای محققان چینی:

توانایی رایانه های کوانتمی در ردیابی ترافیک اینترنت

محققان امنیتی چینی مدعی شده‌اند که سیستم رمزنگاری RSA را با استفاده از یک رایانه‌ی کوانتومی شکسته‌اند، اما کارشناسان از این ادعا اطمینان ندارند.

ساخت یکپارچه سازی سامانه های آموزشی و تقویتی

پلتفرم دنا جهت یکپارچه سازی سرویس دهنده ها و سامانه های آموزشی دانش آموزان ایجاد شد

یک استاد دانشگاه مطرح کرد؛

حدود ۱۰ میلیون ایرانی دروغ‌های زیادی شنیده‌اند

یک استاد دانشگاه در رابطه با استراتژی‌های رسانه‌ای شبکه‌های فارسی‌زبان معاند در اغتشاشات ایران گفت: الان در جنگی هستیم که جنگ شناختی است و باید اعتراف بکنیم که حدود ۱۰ میلیون اسیر داریم؛ یعنی از هر ۸ ایرانی یکی اسیر فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه است، اینها دروغ‌های زیادی شنیده‌اند - «سَمَّاعُونَ لِلْكَذِبِ ...» که دستگاه محاسباتی آنها به‌هم‌ریخته است.

یک کارشناس حوزه رسانه:

اساتید و دانشجویان جزو زیست بوم رسانه‌اند/تاثیر فضای مجازی با گعده‌های تبیینی، نشست‌های آزاد اندیشی و گفتگو کاهش می‌یابد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که اساتید و دانشجویان و گروه‌های مرجع جزو زیست بوم رسانه‌اند، گفت: تاثیر فضای مجازی با گعده‌های تبیینی، نشست‌های آزاد اندیشی و گفتگو کاهش می‌یابد.

تحولات فناورانه

چگونه فناوری های جدید بر بازدارندگی، دفاع و امنیت تأثیر می گذارد

پیشرفت چشمگیر فناوری ها، به ویژه در حوزه دیجیتال، همه عرصه های زندگی را تحت تاثیر قرار داده است. این امر که عمدتاً از بخش تجاری نشأت می‌گیرد، منجر به عمومی شدن فناوری‌هایی شده است که می‌توان آن‌ها را نیز به سلاح تبدیل کرد.