��������-��������

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت:

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط فناورانه نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان این که مشکلات محیط زیستی نیازمند مشارکت مردم و دانشگاهیان است و راه را برای اجرای قانون بازتر می کند، گفت: فقط مشارکت فناورانه نیست یعنی خلع بزرگ داریم در علوم انسانی.

دبير کانون ياوران محيط زيست دانشگاه آزاد شهرکرد:

آگاهی مردم از محیط زیست باید بالا رود/حفظ و احیاء منابع طبیعی هدف بسیاری از دانشجویان

دبير کانون ياوران محيط زيست دانشگاه آزاد شهرکردگفت: کانون یاوران محیط زیست از آذرماه در دانشگاه آزاد شهرکرد با هدف حفظ و احیا منابع طبیعی راه اندازی شد.

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

طراحی حسگری الهام‌گرفته از استتار ماهی مرکب می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی بیش از حد آفتاب خورده‌اید

حسگرهای سازگار با محیط زیست مبتنی بر کاغذ که در مورد آفتاب سوختگی قریب الوقوع هشدار می دهند، که برای کاهش بروزسرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش طراحی شده اند.

گزارش علم وفناوری از تاثیر آلودگی نوری برمحیط زیست

نور یک عنصر مهم و ضروری در زندگی انسان میباشد که بدون آن هیچ فعالیتی امکان پذیر نیست. تقريباً در همه اديان، نـور سـمبل حكمـت الهـي و عنصـر همـه نيكي ها و پاكي ها بوده و حركت از تاريكي به سوي روشنايي به عنوان هدف اصلي محسـوب مي شده است.

گزارش//

اقدام پزشک کهگیلویه و بویراحمدی برای کمک به حفظ محیط زیست

دکتر سید محمد رادمنش پزشک متخصص پوست و مو از کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک حامی، فعال و دوستدار محیط زیست چندین سال است که برای کمک به حفظ محیط زیست اقدام به برگزاری همایشهای زیست محیطی می کند.

اثرات زیست محیطی معادن

فعالیتهای معدنکاری همواره باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی میگردد که میتواند اکوسیستم و سلامت انسان را به خطر بیندازد. همچنین این تلا شها شاید منبع اقتصادی برای مردم داشته باشد ولی نباید از خطرات زیست محیطی فعالیت معادن غافل بود.

تجهیز پاسگاه های محیط بانی به پنل های خورشیدی

مجهز شدن پاسگاه های محیط بانی استان مرکزی به پنل های انرژی خورشیدی تا محیط زیست را از آلودگی های تهدید آمیز زیستی دور نگه دارد.

راه اندازی دستگاه پاکساز مسیلهای شهری در ساوه

دستگاه پاکسازی مسیلهای شهری مانع ورود پسماندها به آبهای سطحی و گرفتگی مسیرها میشود.

توسط محققان دانشگاه نورث وسترن میسر شد؛

روش جدید آمونیاک را به هیدروژن سبز تبدیل می کند

محققان از انرژی تجدیدپذیر برای تولید گسترده سوخت هیدروژنی استفاده می کنند. تکنیک جدید یک گام بزرگ رو به جلو برای ایجاد یک اقتصاد بدون آلودگی است.

موسسه سلامت جهانی بارسلونا گزارش کرد؛

آب بطری برای محیط زیست ۳۵۰۰ بار بدتر از آب لوله کشی است

بر هیچ کس پوشیده نیست که آب بطری بیشتر از آب لوله‌کشی روی محیط زیست تأثیر منفی می‌گذارد. اما احتمالاً تعجب خواهید کرد که ببینید چقدر بدتر است. محققان موسسه سلامت جهانی بارسلونا دقیقاً آن را محاسبه و نشان داده‌اند که آب بطری برای محیط زیست ۳۵۰۰ بار بدتر از آب لوله کشی است.