��������-��������

در چهارمحال و بختیاری؛

بومی سازی اتصالات پلی اتیلن گازی در کشور

متخصصان واحد صنعتی سامان در چهارمحال و بختیاری موفق شدند برای نخستین بار در کشور اتصالات پلی اتیلین گازی در کشور از نوع الکتروفیوژن را بومی سازی کنند.

سومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات،تجهیزات و مواد مصرفی صنایع فولادخوزستان برپا شد

دراین نمایشگاه آئین رونمائی از۱۵۶۰ قطعه استراتژیک بومی سازی شده در گروه فولاد خوزستان طی سال های ۱۴۰۰و۱۴۰۱ با حضور مسئولین استانی برگزارشد.

ایران استوار ۴۴ سال افتخار / روایت پیشرفت دانش بنیان ها

شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری استان کرمانشاه؛ برای اولین بار در کشور موفق به بومی سازی "کاملینا" شد

مدیرعامل شرکت بیستون شفا با اشاره به بومی سازی گیاه "کاملینا" برای اولین بار در کشور و خاورمیانه، دراستان کرمانشاه، گفت: این دانه روغنی ظرفیت خوبی درتولید روغن خوراکی دارد و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی قرار است ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت این گیاه برود.

معاون وزیر نفت:

بومی سازی تجهیزات صنعت نفت با توان شرکت‌های دانش بنیان محقق می شود

معاون وزیر نفت: بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد میان وزارت نفت و شرکت‌های دانش بنیان برای ساخت و بومی سازی تجهیزات صنعت نفت امضا شده است.

متخصصین جوان آلومینیوم جنوب با تکیه بردانش فنی و خلاقیت های نوآورانه رقم زدند:

بومی سازی بیش از ۳۵۰ قطعه صنعت آلومینیوم به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان

متخصصین جوان آلومینیوم جنوب با تکیه بردانش فنی و خلاقیت های نوآورانه بومی سازی بیش از ۳۵۰ قطعه صنعت آلومینیوم به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان را رقم زدند.

توسط متخصصان شرکت دانش بنیان نوین کامپوزیت صورت گرفت؛

بومی سازی محصولات در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

در قرن جدید می‌توانیم بودجه کشور را به جای اتکاء به درآمد حاصل از فروش نفت، از محل ارزآوری ناشی از صادرات فناوری‌های نفتی تامین کنیم.

توسط محققان اصفهانی؛

ساخت سیستم ترمز هوشمند قابل نصب بر روی انواع خودروها

صدرا یراقی از محققان مجموعه جنرال تک، گفت: سیستم ترمز هوشمند قابل نصب بر روی انواع خودروهای قدیمی و جدید طراحی و نمونه اولیه آن ساخته شد.

با همت صنعتگران اراکی :

ایران به جمع ۵کشور تولید کننده کنترل مشعل صنعتی پیوست

تولید سیستم الکترونیکی کنترل مشعل و بویلر‌های بخار در کنار تولید دانش بنیان شیر‌های اطمینان در شرکت تولید مشعل صنعتی در اراک بومی سازی شد.

یک محقق در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد:

ترکیب حدواسط "آکرولئین" در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

زهره بنان کارشناس تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان،خبرداد: آکرولئین که یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی آکریلو نیتریل، آکریلیک اسید و اسیدآمینه ها است را درمقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.

نمايشگاهي از جنس خودكفايي در استان مركزي

با تكيه بر توان داخلي با وجود تحريم ها متخصصان شرکت پتروشیمی شازند استان مرکزی توانستند ۲۶۰۰ هزار قطعه حساس تخصصي را بومي سازی کنند.