��������-������-��������������

آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای به کودکان

بازی‌های رایانه‌ای و اینترنت علی‌رغم جنبه‌های مثبت از قبیل جنبه‌های آموزشی و ارائه خدمات ارتباطی، جنبه‌های منفی نیز دارند، مهم است که بدانیم چگونه این تکنولوژی می‌تواند رشد و تکامل کودکان را بهبود بخشد یا منحرف کند. بازی‌ها رایانه‌ای با ترفندهای گوناگون بر فکر و اعصاب کودکان و نوجوانان چنان تأثیری می‌گذارند که در واقع خود او نیز جزئی از این مجموعة ماشینی می‌شود.

کودک آزاری مدرن به سبک مجازی

روانشناس ایلامی گفت: والدین با ضبط فیلم و تصویر کودکاندر فضای مجازی، ضمن تبدیل کردن کودکان به کودکان کار مجازی، هویت موفقیت را در این کودکان با اختلال مواجه خواهند کرد.

کمک علمی نخبگان جامعه برای کاهش آسیب های اجتماعی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی: با برگزاری همایش فرهنگ فقر ذهن نخبگان را به سمت راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی سوق دهیم.

امام جمعه لواسانات:

محور کارهای علمی باید مکتب امام راحل باشد

امام جمعه لواسانات بیان کرد: محور کارهای علمی باید مکتب امام راحل باشد و در این راه باید نگاه ویژه ای بر روی منویات مقام معظم رهبری داشت.

گفتگویی به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛

نیروی انتظامی مهمترین نقش را در تأمین امنیت اجتماعی بر عهده دارد

یکی از مهمترین اهداف تشکیل معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی پیشگیری اجتماعی از آسیب‌های اجتماعی و جرایم است که برای رسیدن به این هدف اقدامات گسترده‌ای از طریق ساز کارهایی از قبیل مشارکت عمومی، آموزش همگانی، مشاوره و مدد کاری اجتماعی اطلاع رسانی، تولید مستندات اجتماعی و تحقیقات و برآورد آسیب‌های اجتماعی شکل می‌گیرد.

به گزارش علم و فناوری:

حاشیه نشینی به کدامین گناه؟

مناطق حاشیه شهر مدت هاست که به یکی از قطب های آسیب های اجتماعی تبدیل شده است و هیچ مدیری خود را مسئول در قبال آن نمی داند

آموزش یک پروسه هدفمند، گام به گام ، دارای محتوا و قابل ارزشیابی است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، از آموزش بعنوان يک پروسه هدفمند، گام به گام ، داراي محتوا و قابل ارزشيابي نام برد.

خواب زمستانی "آموزش و پرورش" ادامه دارد؟

کمبود ۲۸ هزار نیروی مشاور در مدارس/ زنگ خطر پرورش در مدارس گوش همه را کر کرده است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از کمبود نیروی مشاور در مدارس کشور خبر داد که این موضوع می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی در شناخت مهارت‌های زندگی در میان دانش‌آموزان و درنتیجه بروز آسیب‌های اجتماعی و انحرافات رفتاری در میان آنان شود.

الهی زاده عنوان کرد

بلوغ زودرس و ارتبا طات درون دانشگاهی معضلی نو در آسیب های اجتماعی

استاد دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد بلوغ زودرس را از عمده مشکلات گریبانگیر خانواده ها در برهه اخیر دانست و گفت انجمن ها ی اولیا و مربیان و کارگروه های اجتماعی و فرهنگی باید در این خصوص بدنبال راهکار و دوره های آموزشی باشند .

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

افول شهرنشینی در ایران/ آپاندیس شهری گریبانگیر پایتخت است

باتوجه به مسائل و مشکلات زندگی در مرکز کلان شهرها در داخل کشور بخصوص در تهران، پدیده حاشیه‌نشینی و در پی آن، معضلات و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی درحال افزایش است.