��������

با هدف کمک به توسعه ساخت مسکن در کشور

صندوق ملی مسکن کشور تاسیس می‌شود/ بانک‌ها سود تسهیلات ۱۸ درصد را ۲۳ درصد پای مردم حساب می‌کنند

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،گفت: صندوق ملی مسکن با پرداخت تسهیلات سود صفر درصد در کشور تاسیس می‌شود.

تولید مس در ایران

تولید مس در ایران

چرا طرح جهش تولید و تامین مسکن باعث گرانی خواهد شد؟

در هفته‌های اخیر، مجلس شورای اسلامی طی دو فوریت با طرحی به عنوان "جهش تولید و تامین مسکن" موافقت کرد که بی‌شک یکی از بزرگترین طرح‌هایی است که می‌تواند به صورت مستقیم در بازار مسکن و به صورت غیرمستقیم در دیگر حوزه‌ها موثر واقع شود.

یادداشت /

ایرادهای قانون فعلی مالیات بر خانه های خالی چیست و چرا به اصلاحیه نیاز داشت؟

با وجود اینکه در این سال ها بازار مسکن التهاب بسیار زیادی را تجربه کرده و افزایش قیمت چندبرابری مسکن و اجاره‌بها قشر متوسط و کم‌درآمد را با مشکل جدی مواجه کرده است، قانون مالیات بر خانه های خالی که قبل تر در سال ۱۳۹۴ به تصویب رسیده بود هیچ گاه به مرحله اجرا نرسید.

«ترامادول» مرگبارترین داروی مسکن جهان شناخته شد

این داروی مخدر برای نخستین بار در سال ۱۹۹۵ توسط کمپانی‌های «کن‌زیپ» و «اولترام»‌ به بازار عرضه شد و به سرعت تجویز آن توسط پزشکان به عنوان درمان استئوآرتریت و همچنین کاهنده درد گسترش یافت. در آن زمان این دارو در مقایسه با سایر رقبا عوارض جانبی کمتری داشت.

وقتی مسئله مسکن کلانشهرها همه‌گیر می‌شود

مشکل بی‌خانمانی مردم بر سرپنجه دلالان/ زنگ هوشیاری صاحبان املاک کی به صدا درمی‌آید؟

باتوجه به مشکلات و چالش‌هایی که در بازار مسکن در این روزها به وفور به چشم می‌خورد باید گفت این موضوع ریشه در مسائل و تجربه‌های تاریخی دارد که سیاست‌گذاری و برنامه‌های جامع و کلی در کنار توجه به جزئیات بروز این مشکلات را می‌طلبد.

بررسی عوامل قیمت خانه در ایالت های پرتراکم آمریکا:

در آمریکا چه عاملی اجاره بها و قیمت خانه را تعیین‌ می کند؟

در مورد اجاره بها و قیمت خانه، همه نظری برای خود دارند و اکثرا کمبود خانه و یا صاحب خانه های طمع کار را عامل افزایش قیمت می دانند، در حالی که این دو نقش کوچکی در تغییر قیمت دارند ولی عامل اصلی تعیین قیمت، پیچیدگی خاصی دارد.