��������

افراد زیادی در جهان با مشکلی مشابه مواجه هستند؛

روزها خواب‌آلود و شب‌ها بیدار

بسیاری از افراد در طول چرخه طبیعی شبانه روز دچار مشکل شده و برای نمونه در ساعات میانه روز دچار حس خواب آلودگی شدید شده و بالعکس در ساعات نیمه شب با مغزی فعال و پر انرژی مواجه می‌شوند.

مطالعات جدید نشان می‌دهد؛

انسان‌ها در زمستان خواب عمیق‌تری دارند

تجزیه و تحلیل افرادی که تحت مطالعات خواب بودند نشان داد که افراد در زمستان خوابِ حرکت سریع چشم REM بیشتری دارند. REM یکی از مراحل خواب در پستانداران است که در آن بدن حالت خواب عمیقی را تجربه می‌کند اما واکنش مغز در حالت بیداری است.

ادعای یک مطالعه جدید؛

سطح بالاتری از باورهای ماوراء الطبیعه با کیفیت خواب

نتایج یک پژوهش می‌گوید که همه چیز از جمله فعالیت‌های ماوراء الطبیعه در ذهن ما رقم می‌خورد و با اختلالات خواب مرتبط است و این مطالعه می‌تواند دلیل آن را توضیح دهد.

چگونه بی خوابی را درمان کنیم؟

خواب خوب چگونه و با چه شکلی می‌تواند ایجاد شود

گزارش علم وفناوری از افسردگی پاییزی

غول سیاه در کمین همه سنین جامعه

با وجود اینکه پاییز فصل برگ‌های رنگارنگ و آب و هوای خنک بعد از یک تابستان گرم و طاقت‌فرسا است، اما بیشتر از همه اینها، پاییز به عنوان فصل روزهای کوتاه و شب‌های طولانی و افسردگی پاییزی شناخته می‌شود.

دانشمندان راهی برای صحبت کردن با افراد در خواب پیدا کرده اند

آیا تجربه احساس اتفاقات محیط اطراف حین خواب را تجربه کرده اید؟ حالا دانشمندان از صحبت کردن با افراد حین خواب کامل می گویند.

ابداع اولین ابزار هوش مصنوعی بالینی برای خواب راحت بیماران

پژوهشگران موسسه تحقیقات پزشکی Feinstein ابزار هوش مصنوعی بالینی عمیق را برای شناسایی بیمارانی که لازم نیست شب بیدار شوند، برای آنها استراحت، بهبودی و ترشح سریع تر ایجاد کردند.

با ایجاد این عادت ۴۰ درصد شانس حمله قلبی را پایین بیاورید

بیش‌ترین مدت بی خوابی انسان‌ها در جهان، ۳۳ سال معادل ۱۱۷۰۰ شب بوده‌است. جز این مورد استثنایی، هیچ شخص دیگری نتوانسته بیش از یازده روز را بدون خواب سپری کند. افرادی که از خواب محروم می‌مانند، دچار افسردگی می‌شوند. این افراد، هوشیاری‌شان را از دست می‌دهند و دچار توهم می‌شوند.

جدید ترین تحقیقات دانشمندان دانشگاه کمبریج؛

تعبیر خواب به کمک هوش مصنوعی!

دانشمندان دانشگاه کمبریج ابزاری را با استفاده از هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) طراحی کرده‌اند، در واقع نوعی آنالیزگر اتوماتیک خواب است که توصیفی کتب خواب‌ها را تجزیه کرده و سپس مقیاس پذیری آن‌ها را براساس فهرست آنالیز خواب «هال ون دی کسل» می‌سنجد.

بر اساس جدیدترین تحقیقات؛

نوشیدن قهوه بعد از صبحانه یا قبل از آن/ تاثیر منفی آن بر کنترل قند خون

براساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نوشیدن یک فنجان قهوه در اولین ساعات صبح پس از بیدار شدن از خواب می‌تواند تاثیر منفی بر کنترل قند خون بگذارد که خود عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت و عارضه‌های قلبی است.