��������

بیشتر بدانید؛

خوابیدن روی شکم مضر است

بهترین روش برای خوابیدن به پهلوی راست و چپ است و از سنگ سازی کلیه هنگام خوابیدن جلوگیری می کند ولی خوابیدن به روی شکم باعث بی تحرک ماندن شکم شده و کلیه سنگ سازی می کند علاوه بر آن خوابیدن روی شکم باعث ضعیف شدن عضلات شده و کمر قوز پیدا می‌کند.

قند و فشار خون دو دلیل عمده نارسایی کلیه

فوق تخصص نفرولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک:شایع ترین نوع نارسایی کلیه،دیابت و بیماری های قندی است

اولین پیوند کلیه از حیوان به انسان

جراحان متخصص توانستند برای نخستین بار کلیه خوک را با موفقیت بدون رد فوری این عضو بوسیله دستگاه ایمنی به انسان پیوند بزنند و به این ترتیب گام مهمی در کمک به حل کمبود اعضای انسانی برای پیوند بردارند.

طبق تازه ترین تحقیقات محققان چینی دانشگاه پزشکی جنوبی؛

تاثیر افسردگی بر عملکرد کلیه

نتیجه این پژوهش نشان داد که علائم افسردگی بالا به طور قابل توجهی با کاهش سریع عملکرد کلیه در میان بزرگسالان چینی با عملکرد طبیعی کلیه ارتباط دارد.

محققان گزارش کردند:

۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند

محققان کلینیک میو، روچستر، مین بر طبق در یک مطالعه که در مجله جراحی استخوان و مفصل منتشر شده است، گزارش کردند: تقریباً ۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند.

به تازگی رخ داد :

درمان و عدم بازگشت عفونت ادراری با واکسن های مثانه

محققان واکسنی تولید کرده اند که دستگاه ادراری را پاکسازی می کند.

با همکاری یک محقق ایرانی در دانشگاه واشنگتن؛

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه واشنگتن شامل نویسندگان ادوین بالدلومار، دیوید ریچرت و کوروش شوقی عامل تصویربرداری با نام RadioCF برای کمک به ارزیابی کلیه های اهدایی و ابزاری بالینی برای ارزیابی سلامت کلیه ایجاد کردند، با این ابزار محققان توانستند تعداد نفرون ها را در کلیه موش های زنده و در کلیه انسان شمارش کنند.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟

توسط محققان رویان به وقوع پیوست؛

موفقیت ایران در ساخت داروی بیماری کلیه پلی کیستیک

محققان پژوهشگاه رویان در راستای تشخیص به موقع بیماری پلی کیستیک کلیه گام بزرگ و موثری برداشتند و از سوی دیگر درصدد تولید دارو برای درمان بیماری پلی کیستیک کلیه هستند.

وقتی اندام‌های کوچک، کارهای بزرگی انجام می‌دهند؛

کلیه‌های خود را دریابید/ رژیم غذایی صحیح برای بیماران کلیوی چه مشخصاتی دارد؟

امروزه شمار ابتلا به بیماری کلیوی بر اثر عادات غذایی غلط و استفاده از مواد غذایی ناسالم افزایش یافته است که این مهم استفاده از رژیم غذایی صحیح و تغییر عادات غذایی را می‌طلبد.