��������

روشی برای هدایت نور از طریق هوا؛

می توان هدایت لیزری را به یک کیلومتر یا فراتر رساند

فیزیکدانان در نیمه‌های شب یک پرتو لیزر خطرناک را در راهروی دانشگاه شلیک کرده و رکورد هدایت پرتوهای نور در کانال هوا موسوم به موج‌بر هوا را شکستند.

موفقیت بانوی نخبه در ساخت دستگاه لیزر فیبری

استاد دانشگاه شهید بهشتی یک دستگاه لیزر فیبری تولید کرده است.

طراحی سیستم انتقال دیتا از طریق لیزر؛

رونمایی از سیستم"انتقال دیتا از طریق لیزر تا برد ۱۰ کیلومتری" در آینده نزدیک توسط مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر سپاه شهداء آذربایجان‌غربی

رئیس مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر سپاه شهداء آذربایجان‌غربی از دستور کار جدید مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر در خصوص "ارتقا سیستم انتقال دیتا از طریق لیزر" توسط فرماندهی سپاه شهداء آذربایجان‌غربی خبر داد .

در سومین روز از نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج؛

بازدید "امیر سرتیپ حاتمی" از غرفه معاونت بسیج علمی، پژوهشی. فناوری سپاه شهداء آذربایجان‌غربی

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش در بازدید از غرفه و اختراعات مرتبط با لیزر مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر خوشحالی خود را از اقدامات صورت گرفته بیان داشت و طی گفتگو با مهندس غنی زاده مقرر شد در خصوص پروژه‌ای سطح بالا با مرکز رشد همکاری داشته باشند.

تبدیل شیشه به آینه در کسری از ثانیه! / تغییر خواص مواد به کمک پرتوهای نور و لیزر

پنجره‌هایی را تصور کنید که به‌راحتی می‌توانند به آینه تبدیل شوند، یا رایانه‌هایی با سرعت فوق‌العاده که نه با الکترون و انرژی برق، بلکه با فوتون‌های نور کار می‌کنند. این موارد تنها برخی از کاربردهای بالقوه‌ای از مهندسی نوری است که می‌توان برای تجهیزات مدرن متصور شد.

جراحی لیزیک چشم؛ ضرورت، نحوه انجام، عوارض و مزایا

ضعف چشم از جمله مشکلات شایعی است که انسان با آن رو به رو است و اساسا ضعف بینایی هیچ ارتباطی با میزان مطالعه و کار مداوم چشمی ندارد.

با تلاش دانشمندان دانشگاه بوفالو محقق شد؛

تسریع بهبود زخم سوختگی به کمک نوردرمانی

تحقیقات جدید نشان داده است که نور درمانی یک پروتئین کلیدی رشد سلولی را تحریک و به بهبود سریع زخم ها کمک می کند.

به تازگی مشخص شد :

تجزیه و تحلیل نور لیزری خالدار می تواند به جلوگیری از حملات قلبی کمک کند

دانشمندان از یک کاتتر مجهز به لیزر برای شناسایی رسوبات پلاک شریانی استفاده می کنند که ممکن است در معرض پارگی باشد.

تولید اعداد تصادفی صد برابر سریعتر از فنآوری های فعلی

دانشمندان دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور ، دانشگاه ییل و کالج ترینیتی دوبلین سیستمی را ایجاد کرده اند که می تواند اعداد تصادفی را بیش از صد برابر سریعتر از فن آوری های فعلی تولید کند.

در نشستی؛

زمینه‌های همکاری دانشگاه فنی شهید مهاجر با صاایران مشخص شد/ اصفهان پتانسیل قطب الکترونیک و توسعه صنعت نرم و سبک را دارد

در نشست دانشگاه فنی شهید مهاجر با مسئولان صاایران، باب همکاری دانشگاه با حوزه‌های مختلف صاایران بررسی و مشخص شد، دانشگاه بر وجود دانشجویان و فارغ التحصلان بسیار نخبه اشاره و تاکید دارد و شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران هم بزرگترین شرکت الکترونیکی کشور است، این شرکت می تواند بعنوان قطب الکترونیک اصفهان معرفی و بجای صنعت‌های سنگین، صنعت نرم و سبک را در اصفهان توسعه داد.