������-������������

کشف عظیم ۱۸۰۰۰ دفترچه یادداشت‎های زندگی روزمره در مصر باستان

باستان شناسان بزرگترین مجموعه از «دفترهای یادداشت» مصر باستان را کشف کرده‏اند که از آغاز قرن بیستم تاکنون کشف شده است.

محقق مصری: ایلان ماسک توهم زده است!

اهرام جیزه در مصر که از حدود سال ۲۵۵۰ پیش از میلاد ساخته شده‌اند، با رمز و علم پنهانی ارتباط پیدا کرده‌اند و نمادهای حکمت ازلی، سرزمین مصر، پایداری ابدی و فنون جادوگری بودند. اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در خصوص این سازه منجر به واکنش محققان مصری شده است، تا جایی که وی را «متوهم» خطاب کرده است.

مصریان با این سامانه حمل و نقل باستانی اهرام ثلاثه را ساخته ‌اند

آنها بقایایی از این سامانه را در یک معدن باستانی در شرق صحرای مصر به نام هاتنوب (Hatnub) کشف کرده‌اند. بنابر گفته باستان شناسانی که از موسسه فرانسوی دیرینه شناسایی اورینتال در قاهره و دانشگاه لیورپول انگلستان در این سایت کار می‌کردند، از این اختراع برای انتقال سنگ های عظیم الچثه مرمر سفید به بالای سطح شیبدار استفاده می‌شده است. احتمال این چنین بوده است که مصریان اهرام ثلاثه غول‌آسای خود را بدون استفاده از هرگونه تکنولوژی نوینی برای فرعونیان ساخته‌اند.

ساینس آلرت؛

کشف تتوی ۵۰۰۰ ساله!

شاید خیلی‌ها تصور کنند که تتو از امکانات دنیای مدرن است یا دستکم در گذشته‌های نه‌چندان دور خالکوبی‌های ساده داشتیم؛ اما حالا مومیایی‌یی کشف شده که تمام باورها را تغییر می‌دهد؛ این مومیایی روی بازویش تتو دارد!

گنجینه توتانخامون و رازهای پنهان؛

الگوبرداری فراعنه از مفاهیم غنی شرقی/تاریخ و فرهنگ مصریان برگرفته از شرق است+فیلم

برروی گنجینه توتانخامون فرعون، تصاویری نقش برجسته ای از مبارزه با حیوانات و بز ها در درختی موسوم به درخت زندگی مشاهده گردید که این تصاویر، با سبک هنری در مصر باستان بیگانه می باشند.