������-������������

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور عنوان کرد:

از طرح‌ها و ایده‌هایی که در حوزه هوش مصنوعی نیاز کشور را رفع کند حمایت می کنیم

دکتر مهدی رحیمی در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین رویداد استارت آپ سیمرغ با بیان اینکه هوش مصنوعی نیاز روز جامعه است، از جوانان و جامعه نخبگان علمی خواست که با آگاهی از اهمیت استفاده از هوش مصنوعی در علوم کاربردی، نیازمندی های روز کشور را با تکیه بر توان و استعداد ایرانی مرتفع سازند.

توسط متخصصین دانشگاه محقق اردبیلی تحقق یافت؛

نخستین پلتفرم تولید محتوای گردشگری با استفاده از هوش مصنوعی پیاده سازی شد

پیاده سازی "نخستین پلتفرم تولید محتوای گردشگری با استفاده از هوش مصنوعی" در کشور با همکاری جمعی از متخصصین دانشگاه محقق اردبیلی و مجله گردشگری سفرنویسان انجام شد.

مدیرعامل فولاد خوزستان تاکید کرد؛

استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر بر اساس مطالعه اقلیم خوزستان به مرحله اجرا درآید

در نخستین جلسه راهبردی استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در شرکت فولاد خوزستان، مدیرعامل این شرکت بر استفاده از تکنولوژی ‌های روز دنیا در این حوزه تاکید کرد و اظهار داشت: محدودیت های ناشی از برق طی دو سال گذشته ضررهای جبران‌ناپذیری را به تولید شرکت وارد نموده و بدیهی‌ است که برای جبران این خسارت‌ها، باید مدل های جایگزین نوین تولید برق در دنیا را در دستور کار قرار دهیم.

در گفتگو با بنیانگذار استارتاپ مدرسه علم داده :

ایده دانش بنیان برای پارسی زبانان سراسر دنیا با پلتفرم آموزش آنلاین پروژه محور هوش مصنوعی

با تحولاتی که هوش مصنوعی در تمام جنبه‌های زندگی بشر داشته جای خالی یک پلتفرم جامع آموزش آنلاین هوش مصنوعی در صنعت آموزش مجازی ایران و از سوی دیگر کمبود نیروی کار متخصص در این شاخه به دلیل افزایش سیل مهاجرتی نیروی متخصص حس می‌شد اقای محمد حیدری برای از بین بردن این خلاء به راه اندازی استارتاپی که بتواند این مشکل را حل کند پرداخته است.

متخصص اخلاق هوش مصنوعی مطرح کرد:

موردی برای کد اخلاق برای هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی

ظهور هوش مصنوعی مولد، یک متخصص اخلاق هوش مصنوعی را بر آن داشته تا چارچوبی را برای کاهش خطرات استفاده از فناوری در حال توسعه در فضای مراقبت های بهداشتی پیشنهاد کند.

هوش مصنوعی در مقابل هوش انسانی - رقابت یا همکاری؟

هوش مصنوعی اصطلاحی است که برای توصیف "هوش" نشان داده شده توسط ماشین ها استفاده می شود. برنامه‌های هوش مصنوعی ممکن است رفتارهای شناختی یا ویژگی‌های مرتبط با هوش انسانی مانند استدلال، حل مسئله و یادگیری را تقلید یا شبیه‌سازی کنند.

به گزارش علم و فناوری؛

اقدام جدید متا برای توسعه سیستم های هوش مصنوعی

متا سعی دارد برای توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی خود مهندسانی را از استارتاپ قدیمی «Graphcore» استخدام کند.