������-����������

از ساعت های هوشمند تا کمک داورهای الکترونیکی به میدان می آیند؛

پیشرفته ترین جام جهانی فوتبال در روسیه/وقتی تکنولوژی پا به توپ می شود!

این روزها، در حالی روسیه میزبان بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال است که در این دوره هزینه های سنگینی برای استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای کاهش اشتباهات داوری انجام شده است در این گزارش به معرفی این تکنولوژی ها و نحوه به کارگیری آن ها می پردازیم.

آتش داغ هیجان در برف و سرمای روسیه؛

توصیه های پزشکی و راهنمای اقامتی تماشاگران جام جهانی/مراقب اپیدمی سرخک باشید!

این روزها در تمام دنیا صحبت از جام جهانی است. آنقدر سطح هیجان برای شروع این مسابقات بالا رفته که وصف ناپذیر است. تماشاگران زیادی از ایران و سراسر جهان برای تماشای این مسابقات در حال حرکت به سمت روسیه هستند. این تماشاگران علاوه بر شور و هیجان و شادی ناشی از حضور در هیجان انگیزترین رویداد ورزشی جهان، به راهنمایی‌هایی هم نیاز دارند.

با تکنیکهای جدید علمی:

دانشمندان فاتح جام جهانی ۲۰۱۸ را پیش بینی کردند!

آنها از یک مدل محاسباتی دقیق استفاده کردند که توسط آمارگیران حرفه ای تهیه شده بود .با این مدل بی نظیر، برزیل با ۱۶.۶ درصد شانس برنده شدن در رتبه نخست، پس از آن آلمان با ۱۲.۸ درصد و اسپانیا پس از آنها با ۱۲.۵ درصد شانس سوم قهرمانی است.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند

تقارن امتحانات نهایی دانش آموزان با ماه مبارک رمضان و جام جهانی فوتبال/آیا امکان جا به جایی تاریخ امتحانات وجود دارد؟

امسال نه تنها ماه مبارک رمضان را همسو با برگزاری امتحانات در پیش داریم بلکه مسابقات جام جهانی را نیز باید به این مقوله اضافه کنیم؛ بنابراین جا دارد در راستای برگزاری امتحانات دانش آموزان در زمان مناسب اقدامات اساسی تدارک دیده شود.

درخشش جام جهانی کمیکار بارسلونا در دستان دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر

مسابقات جهانی کمیکار در کشور اسپانیا با حضور ۲۳ تیم از کشورهای آمریکا، کانادا، چین، قطر، لهستان به همراه ۳ تیم از کشور ایران از دانشگاه خلیج فارس بوشهر ، دانشگاه کاشان و دانشگاه امیرکبیر برگزار شد . که در پایان ، تیم کمیکار دانشگاه خلیج فارس بوشهر جام مسابقات را از آن خود کرد و رکورد جدیدی ثبت کرد. : برای شرکت دراین مسابقات لازم است یک ماشین کمیکار یا ماشین شیمیایی را بسازیم ، یعنی ماشینی که ابعاد مشخصی دارد و بتواند با واکنشهای شیمیایی حرکت کرده و با واکنشهای شیمیایی نیز متوقف گردد .در ساخت این ماشین ها نمی توان از سوختهای شیمیایی مانند بنزین،گازوییل و ... استفاده کرد بلکه استفاده از مواد و محلول های شیمیایی که آلاینده محیط زیست نباشند، مجاز است .