������-��������-����������

در نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی

بسیج دانشجویی خواستار ورود قوه قضاییه به پرونده طرح تحول سلامت شد

بسیج دانشجویی ۷۶ دانشگاه کشور طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواست تا به پرونده تاریک و غیرشفاف طرح تحول سلامت ورود کرده و خاطیان از قانون را محاکمه نمایید.

پزشکیان در جمع دانشجویان گروه علوم پزشکی مشهد:

نمی‌‌‌‌توانند در آینده به مردم خدمات سلامت ارائه کنند/ عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری به دلیل نبود پول است/ سهم وزارت بهداشت از تولید ناخالص کشور شش الی هفت درصد است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحول سلامت گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در خصوص شکست این طرح گفته‌‌ایم؛ اما کسی گوش نکرد وحالا مشکلاتی در نظام سلامت ایجاد کرده است ودر آینده نمی‌‌توانند به مردم خدمت ارائه کنند.

دلایل بروز مشکلات برای طرح تحول سلامت از زبان وزیر سابق بهداشت:

سرنوشت بهداشت و درمان در اختیار گروه ذینفع قدرتمند است/هیچ جای دنیا وزیر بهداشت پزشک نیست

وزیر سابق بهداشت و درمان گفت: سرنوشت بهداشت درمان در اختیار گروه ذینفع و قدرتمند است و اجرای قوانین با منافع آنها در تضاد هست.

دکتر رضا چمن:

مهمترین مسئولیت متولیان حوزه سلامت، بهداشت و درمان ایجاد سبک زندگی سالم است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود گفت: مهمترین مسئولیت متولیان حوزه سلامت و بهداشت و درمان در رویکرد نوین نظام سلامت حتی در پیشرفته‌ترین کشور‌ها تلاش در جهت ترویج و ایجاد سبک زندگی سالم است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

ایجاد مشکل برای اجرای طرح تحول سلامت در صورت کمبود منابع مالی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفته است که طرح تحول سلامت اگر با كمبود منابع مالى مواجه شود، دچار مشكلاتى مى شود؛ البته در اجراى اين طرح نيز اشكالاتى وجود دارد و نمى توان بگوييم كه صد درصد كارها درست بوده است، و بحث هايى در نظام پرستارى و مامايى و كسانى كه در حوزه پيراپزشكى خدمت رسانى مى كنند، وجود دارد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

بدهکاری های طرح تحول سلامت پرداخت شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته است که موفقیت های طرح تحول سلامت باید ادامه یابد وبدهکاری هاش پرداخت شود.

آمار سزارین در ایران بالاتر از کشورهای پیشرفته ؛

کاهش آمار عمل سزارین در کردستان

در سال های اخیر به دنبال اجرایی شدن طرح تحول سلامت در کشور، کاهش ۱۲ درصدی سزارین را شاهد هستیم. ضمن اینکه این روند کاهش با رشد مثبت روبروست. تلاش های بیشتری نیز دراین زمینه انجام می شود،مانند: زایمان های بی درد دارویی یا بدون دارو،روش های حمایتی و تکنیک های کاهش درد توسط ماما، تا زایمان طبیعی در بین زنان گسترش بیشتری پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پس از تاکید وزارت بهداشت برای ادامه طرح تحول سلامت:

هزینه ها با اجرای طرح تحول سلامت افزایش پیدا کرده است

دیروز معاون درمان وزارت بهداشت بر هیات امنایی شدن بیمارستان ها با هدف اجرای طرح تحول سلامت تاکید کرد و حالا امروز سخنگوی کمیسیون بهدات و درمان مجلس معتقد است که اجرای طرح تحول سلامت هزینه بیمه ها را افزایش داده است.

معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد:

لزوم هیئت امنایی شدن بیمارستان ها برای اجرای بهتر طرح تحول سلامت

معاون درمان وزارت بهداشت اعتقاد دارد که هیئت امنایی شدن بیمارستان ها، بستری برای اجرای هر چه بهتر برنامه تحول سلامت است که منجر به افزایش بهره وری بیمارستان ها خواهد شد و در نهایت ارتقاء کمی و کیفی خدمات را به همراه خواهد داشت.