������

درمان بیماری با مار

این مار سمی به داد انسان برای جنگ با کرونا می رسد. یک مولکول در سم یک نوع مار مانع از تولید مثل ویروس کرونا در سلول های میمون می شود. این اولین گام احتمالی به سوی دارویی برای مقابله با ویروس عامل کووید۱۹ است.

ژن زهر مار در انسان هم وجود دارد

پژوهش جدیدی جکایت از این دارد آن غدد بزاقی که در مار تولید سم می کند در انسان نیز وجود دارد. اما ‌ایا این به این معنی است که انسان چون مار تولید زهر می کند؟

تماشا کنید: بکرزایی غیرمنتظره پیرترین مار پیتون جهان

این گونه از مارها، بومی چمنزارهای مرکز و غرب آفریقا هستند. متوسط عمر این‌ گونه از مارها ۳۰ سال است و مار موجود در باغ وحش به‌طرز باورنکردنی مخصوصا برای مادرشدن پیر است. «مارک وانر» مدیر بخش خزنده‌شناسی این باغ وحش در « میزوزی» در مصاحبه‌ای با «آسوشیتد پرس» درباره تخم‌گذاری این پیتون ماده گفت: «این (پیتون) قطعا پیرترین ماری است که ما تا به‌حال در تاریخ شناخته‌ایم.»

مطالعه DNA نشان می دهد که مارها می توانند منبع شیوع کروناویروس باشند

دانشمندان چینی در حال ارائه اولین مطالعه ژنتیکی در مورد این ویروس جدید هستند که ویروس جدید ممکن است از مارها سرچشمه گرفته باشد، که مشخص شد در بازار حیوانات در ووهان جایی که شیوع آن شروع شده است فروخته می شود.

نجات مار دو سر در نیوجرسی آمریکا

چهار چشم و دو زبان نام این مار را “دیو ۲سر” گزاشته اند.

چطور از نیش مار جان سالم به در ببریم؟

حدود سه هزار گونه مار در جهان وجود دارد که بعضی از آنها سمی و بعضی غیر سمی هستند. با این حال، مواجهه با این موجود برای اکثر انسان ها رعب آور است و بدتر از آن، زمانیست که نیش مار را تجربه کنند

مرگبارترین جانداران روی زمین را بشناسید+عکس

کشنده ترین جاندار دنیا کوسه یا حتی یک انسان نیست. اما بر اساس یک تصویر از وبلاگ بیل گیتس، رتبه بندی کشنده ترین حیوانات جهان ارائه شده است و انسان در رتبه دوم قرار دارد.