������

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان:

مردم منتظر حل مشکلات کلان شهر اصفهان هستند/‌شکوفایی اقتصاد اصفهان باید در دستان اهل آن باشد

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اينکه مردم منتظر حل مشکلات کلان شهر اصفهان هستند، با بیان این که بیکاری، روح و روان جامعه را آزار می‌دهد، گفت: ‌شکوفایی اقتصاد اصفهان باید در دستان اهل آن باشد.

رئیس موسسه منتظران منجی(عج) گفت:

بیعت با امام زمان (عج) یعنی کار علمی استاد دانشگاه «تمدنی» بشود

رئیس موسسه منتظران منجی(عج) در شهر مقدس قم در نشست «ویژگی‌های بیعت با امام زمان (عج) در عصر غیبت» گفت: بیعت با امام زمان (عج) به این معناست که کار علمی استاد دانشگاه از ارتباط با دانشجو، تحقیق و پژوهش و فعالیتهای دیگرش باید تمدنی بشود.

عضو اندیشکده آب بسیج اساتید استان اصفهان گفت:

یک راهکار اساسی مقابله با پديده فرونشست کاهش برداشت آب زیر زمینی و جلوگيري از برداشت شن و ماسه

عضو اندیشکده آب بسیج اساتید استان اصفهان در نشست‌تخصصی دانشگاه حل مسئله« مسئله اول، پدیده خشکسالی و فرونشست زمین در حوضه آبریز زاینده رود» گفت: یکی از راهکار های اساسی مقابله با پديده فرونشست کاهش برداشت آب زیر زمینی و جلوگيري از برداشت شن و ماسه در مناطق بالا دست و در داخل محدوده فرونشست است.

معاون و عضو هیئت مدیره آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت:

هشدار فرونشست اصفهان از دهه۶۰ اعلام شد/ منطقه مشترک تحت تاثیر فرونشست، اصفهان با شش شهرستان

معاون و عضو هیئت مدیره آب منطقه‌ای استان اصفهان با بیان این که فرونشست اصفهان قابل پیش بینی و هشدار و اعلام فرونشست اصفهان ازدهه۶۰ بوده، گفت: منطقه تحت تاثیر فرونشست شامل محدوده مشترک شهرستان‌های خمینی شهر، شاهین شهرو میمه، برخوار، فلاورجان، اصفهان، لنجان و نجف آباد است.

رئیس مجمع نیروهای انقلاب استان اصفهان گفت:

سه کار مهم در حوزه فرهنگ، تبلیغ دین، آموزش و ارشاد است

رئیس مجمع نیروهای انقلاب استان اصفهان،در نشست تخصصی فرهنگی «ویژه نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان (عج)» گفت: سه کار مهم در حوزه فرهنگ، تبلیغ دین، آموزش و ارشاد است.

۷ دانشگاه ایرانی در جمع برترین‌های در رتبه‌بندی گروه علوم انسانی تایمز

رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۲ در گروه علوم انسانی با موضوعات «تجارت و اقتصاد»، «آموزش»، «حقوق» و «علوم اجتماعی» منتشر شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت جوادالائمه(ع):

بداخلاقی های موجود در جامعه نتیجه دوری از قرآن است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت جوادالائمه(ع) گفت: یکی دلایل بداخلاقی های که در حوزهای مختلف در جامعه اتفاق می افتد. بداخلاقی سیاسی، اجتماعی.، فرهنگی و.....نتیجه فاصله گرفتن از قرآن هست.

در معتبرترین مجله پزشکی جهان گزارش شد؛

هورمون اکسی توسین برای درمان اوتیسم فایده‌ای ندارد

محققان بر اساس یک مطالعه بزرگ در مجله پزشکی نیوانگلند گزارش کردند: هورمون اکسی توسین - که به طور گسترده به عنوان درمان اوتیسم مورد استفاده قرار می گیرد، فایده ای ندارد.

۱۵ اکتبر؛

روز جهانی عصای سفید، تاریخ و اهمیت/ اختراع عصای سفید با تکنولوژی مافوق صوت در چند کشور

در سال ۱۹۶۹، فدراسیون بین المللی نابینایان ۱۵ اکتبر را به عنوان روز جهانی ایمنی عصای سفید تصویب کرد، عصای سفید ابتدا توسط جورج بونهام پیشنهاد و بعدها "ریچارد هوور" تشخیص موانع را فرموله کرد، اکنون اختراع عصای سفید با تکنولوژی مافوق صوت در چند کشور محقق شده است.

پروانه زرین بهترین فیلم داستانی بلند به "راز قلعه" تعلق گرفت/رناسیان، سینمای کودک نباید به این جشنواره‌ محدود شود

فیلم "راز قلعه" به کارگردانی کریم رناسیان در بخش آثار برگزیده بخش ملی سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان موفق به دریافت پروانه زرین بهترین فیلم داستانی بلند شد، کارگردان این فیلم گفت: سینمای کودک نباید به این جشنواره‌ محدود شود.