������

نخبگان باید کارآزموده و با انگیزه باشند/پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرید

جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) گفت: محوری ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه علم و پژوهش است، پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرد.

افتخار آفرینی فرزندان شبستر در سوئیس

مخترعان کشورمان توانستند در ۴۸ امین دوره مسابقات جهانی اختراعات سوئیس مدال برنز مسابقات و تقدیرنامه رسمی مسابقات در بخش علوم داده و کامپیوتر را به دست اورند.

دقیق ترین ساعت اتمی جهان هر چند سال یک ثانیه عقب می افتد؟

گروهی از فیزیکدانان یکی از برترین ساعت‌های اتمی دارای بالاترین عملکرد را که تاکنون ساخته شده است، ساخته‌اند.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری:

نخبگان چهارمحال و بختیاری در همه زمینه ها می درخشند/علم با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست

سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: علم در بین جوانان امروز ما قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست و به برکت حضور جوانان جهادی و انقلابی ما جز رتبه های برتر در دنیا شناخته شده ایم.

توانمندسازی علمی بسیج

یکی از نیازهای اساسی برای رشد و تعالی مجموعه عظیم بسیج توجه ویژه به موضوع علمی سازی بسیج و فعالیت های پژوهشی است.

چرا باید اقدامات علمی در کشور حمایت شوند؟

بی‌آن‌که متوجه باشیم هر روز تصمیم‌هایی می‌گیریم که در بسیاری از آنها پای علم و تحقیقات علمی در میان است. از واکسیناسیون برای مقابله با کووید ۱۹ و دیگر بیماری‌ها گرفته تا تلاش برای کنترل تغییرات آب‌و‌هوایی.

توقف زمان در سرعت نور

بر اساس نظریه نسبیت خاص، سرعت نور، هرگز تغییر نمی کند و بدون توجه به موقعیت و سرعت فرد مشاهده گر همیشه در حدود ۳۰۰ هزار کیلومتر بر ثانیه باقی می ماند. این به خودی خود به اندازه کافی عجیب است،

سیزدهمین جشنواره جهادگران علم وفناوری در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

مسئول سازمان علمی و پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: هم زمان با هفته بسیج سیزدهمین جشنواره جهادگران علم وفناوری در دوبخش ، ایده شو صنعت دانشگاه و کار آفرینی و محصول واختراع فناورانه در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.