������

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

برنامه دولت یک تلاش همگانی برای احیای ارزش‌های فرهنگی و تاریخی کشور است/ هنر را باید از انحصار در بیاریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت در اصفهان، گفت: در حوزه فرهنگ و هنر برنامه دولت یک تلاش همگانی برای احیای ارزش‌های فرهنگی و تاریخی کشور است و هنر را باید از انحصار در بیاریم.

حسین یقینی، چهره ماندگار اصفهان بر اثر ابتلا به کرونا آسمانی شد

شامگاه گذشته، حسین یقینی اصفهان‌شناسی برجسته، هنرمند رشته‌ی صنایع‌دستی و موسیقی، مؤلف کتاب «دانشنامه داروسازی و داروخانه‌داری در اصفهان» و «پیشگامان صنعت، هنر و معدن اصفهان»، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا آسمانی شد .

راز مونولیت‌هایی که اخیرا کشف شده‌اند چیست؟

منشأ چندین مونولیت مرموز که در نقاط مختلفی از جهان سر بر آورده بودند ظاهراً آشکار شده است پس از آن که گروهی از هنرمندان جسور مسئولیت آن ها را بر عهده گرفته اند. گروهی که از عنوان Most Famous Artist برای خود استفاده می کنند در روزهای اخیر مدعی فروش ای مونولیت ها شده اند

اقدامی انقلابی توسط دانشمندان؛

تبدیل ساختارهای مولکولی پروتئین به صدا توسط دانشمندان

با انجام این تحقیق محققان در ارتباط با ساختارهای پروتئین و خلق تغییرات جدید اطلاعات جدیدی کسب کردند.

حکایت رنگ و نقش صنایع دستی دیار کریمان؛

هنر دست زنان کرمان فراتر از جغرافیای ایران

پته، هنر دست زنان کرمانی است، هنری که قدمت دیرینه دارد و هنوز با ورود انواع و اقسام هنرهای صنعتی، جایگاه خود را حفظ کرده است؛ اکنون این هنر زیبای برخواسته از اندیشه و دستان زنان کرمانی به ضریح ابا عبدالله (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) هدیه داده شده است؛ پته هایی که از چارچوب ج غرافیای کرمان و ایران خارج شده و جایگاهی بس رفیع و ارزشمند پیدا کرده اند.

کنفرانس ملی دوسالانه باستان­‌شناسی و تاریخ هنر ایران

اولین کنفرانس ملی دوسالانه باستان­‌شناسی و تاریخ هنر ایران در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در دانشگاه مازندران در شهر بابلسر با محوریت مطالعه و بررسی پژوهش‌های باستان‌شناسی و هنر برگزار می‌شود.

ساخت مجسمه زیبا با استفاده هنر هوش مصنوعی

بسیاری از منتقدان هنر، با در نظر گرفتن تعریف هنر و خلاقیت ، هنر هوش مصنوعی یا AI art را در دسته‌ بندی کلاسیک هنر قرار نمی دهند در حالیکه پدیده‌ی جالبی این روزها بروز کرده و هنرمند نیویورکی توانسته است با استفاده از هوش مصنوعی با بقایای کامپیوتر ، مجسمه ای زیبا خلق کند.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از نابغه نقاشی معاصر؛

روضه خوانی در قاب نقاشی/ اکسیری از جنس هنر ، عشق ، رنگ و اشک

استاد حسن روح الامین نابغه نقاشی عصر معاصر، عشق به اهل بیت(ع) را با فن هنر و رنگ و نور بر روی بوم نقاشی در آمیخته و روایتگر حادثه کربلا و عاشورشده است.