������

پهپادی با توانایی نقشه‌برداری سه بعدی

پهپاد رزمی وینگ لونگ ۲ (Wing Loong II) نمونه ارتفا یافته و قویتر پهپاد وینگ لونگ ۱ است که توسط گروه صنعت هواپیمایی چنگدو برای ارتش جمهوری خلق چین ساخته شده است.

پهپاد جدید با ظاهری شبیه به سفینه‌های فضایی

پهپاد FIMI Manta توسط زیرمجموعه شیائومی در چین معرفی شد. این پهپاد عمود پرواز چینی، ظاهری شبیه به سفینه‌های فضایی دارد.

دانشمندان از قدرتمندترین ربات انسان نمای همه منظوره جهان رونمایی کردند

شرکت رباتیک چینی Unitree، یکی از پیشروترین توسعه دهندگان ربات های چهارپا است. این شرکت که پیش از این، ربات Go۲ خود را معرفی کرده است که می تواند در آینده به عنوان حیوان خانگی استفاده شود، از جدیدترین ربات انسان نمای خود، به نام H۱ رونمایی کرد.

چینی‌ها برای کاهش وابستگی به تراشه‌سازان خارجی تلاش جدی می‌کنند

غول‌های فناوری چین با تلاش فراوان سعی دارند فعالیت‌های کشورشان را در صنعت تراشه‌سازی با سرعت بیشتر پیش ببرند.

قاتل استارلینک به میدان آمد/ لیزری با قدرت نامحدود!

چینی‌ها اعلام کرده‌اند که می‌توانند سلاح‌های لیزری بسازند که به صورت نامحدود شلیک می‌کند.

بزرگ‌ترین و قدرتمند‌ترین توربین بادی جهان به بهره‌برداری رسید؛ ۳۴ کیلووات با هر بار چرخش

مهندسان چینی توانسته‌اند بزرگ‌ترین توربین بادی جهان را ساخته و آن را به مرحله بهره‌برداری برسانند. این توربین عظیم‌الجثه که MySE ۱۶-۲۶۰ نام دارد، با هر بار چرخش خود می‌تواند ۳۴.۲ کیلووات ساعت انرژی تولید کند.

هواپیمای فضایی چین در سریعترین تونل‌ باد هایپرسونیک دنیا

سامانه فوق یک سیستم دو مرحله به مدار یا TSTO است که از یک هواپیمای مادر با پیشران احتمالا هواتنفسی برای بردن سفینه به ارتفاعات بسیار بالا و یک سفینه جدا شونده با پیشران راکتی برای قرار دادن محموله در مدار و سپس بازگشت به زمین تشکیل شده است.

دستاورد بزرگ در صنعت کوانتوم؛ دانشمندان برای اولین‌بار، ۵۱ کیوبیت را درهم‌تنیده کردند

گروهی از دانشمندان در چین می‌گویند سیستمی طراحی کرده‌اند که شامل ۵۱ کیوبیت درهم‌تنیده است. این نخستین‌بار است که چنین ادعایی مطرح می‌شود.

چین با پرتاب موفق اولین موشک جهان با سوخت متان مایع، اسپیس ایکس را شکست داد

یک استارتاپ چینی به نام LandSpace Technology Corp با پرتاب موفقیت‌آمیز اولین موشک دنیا با سوخت متان مایع، شرکت اسپیس ایکس را شکست داد.

جنگ جهانی تراشه‌ها

پیچیدگی ساخت تراشه در سرمایه‌گذاری قابل توجه در تحقیق و توسعه مشهود است. تنها در سال ۲۰۲۱، این صنعت در مجموع ۷۱ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه (R&D) سرمایه‌گذاری کرده که کل سرمایه‌گذاری ۵۱ میلیارد دلاری «صندوق بزرگ» چین را از سال ۲۰۱۴ به این سو تحت‌الشعاع قرار داده است. بنابراین سرمایه‌گذاری تحقیق و توسعه توسط اکوسیستم نوآوری جهانی تقویت شده و تقاضای مشتری برای تراشه‌های با کارایی بالا، نیروی محرکه‌ای برای پیشرفت در طراحی و ساخت این محصولات بوده است.