������

ثبت پیک بار ۴۳۹ مگاواتی مصرف برق در استان چهارمحال وبختیاری

مجید فرهزاد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری از ثبت پیک بار ۴۳۹ مگاواتی در هنگام شب طی مردادماه سال جاری درسطح استان خبر داد.

توسط محققان؛

دستگاه تولید برق از نوک انگشتان هنگام خواب اختراع شد

محققان دستگاه جدیدی را توسعه داده‌اند که از عرق نوک انگشتان در همه نقاط انرژی می‌گیرد. این دستگاه کارآمدترین دستگاه جمع آوری انرژی بدن است که تا کنون اختراع شده است و ۳۰۰ میلی ژول انرژی در سانتی‌متر مربع بدون هیچگونه انرژی مکانیکی در طول خواب ۱۰ ساعته و ۳۰ میلی گرم انرژی اضافی با یک پرس از یک انگشت تولید می‌کند.

راه اندازی قدیمی‌ترین ژانراتور تولید برق در مازندران

قدیمی‌ترین ژانراتور تولید برق دانشگاه مازندران با قدمت ۷۰ ساله در مدار تولید برق قرار گرفته و این روزها کم و کسری‌های قطعی برق دانشگاه را تامین می‌کند.

قطع شدن برق و مشکلات

قطع شدن برق و مشکلات

وزارت نیرو و فرار روبه جلو خرید تضمینی برق

تولیدی وزارت نیرو در حالی درست در اوج گرما و قطعی برق کشور بحث خرید تضمینی برق تولیدی را مطرح کرده که در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها ریل مناسبی انجام نداده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

واکاوی دلایل قطعی برق در کشور

بررسی مشت نمونه خروار کم کاری متولیان وزارت نیرو در تامین زیرساخت‌های برق کشور نشان از کم کاری تاریخی جدی در این زمینه دارد.

مدیرعامل نیروگاه برق شهید سلیمی نکا:

واحد سه بخاری نیروگاه نکا به شبکه برق سراسری پیوست/ نیروگاه نکا نماد اجرای کامل طرح اقتصاد مقاومتی در کشور

مدیرعامل نیروگاه برق شهید سلیمی نکا از اتمام تعمیرات اساسی واحد سه بخاری نیروگاه نکا و اتصال آن به شبکه برق سراسری خبر داد.

سرباز مخترع کردکویی عنوان کرد

طراحی دستگاهی برای دور زدن سیم کشی های برق/ سختی برق رسانی به مناطق صعب العبور آسان شد

سرباز مخترع کردکویی توانست برج کویل تسلا را به جریان برق مستقیم متصل کند و اعتقاد دارد که این طرح باعث کاهش هزینه های برق رسانی و مخاطرات مربوط به آن می شود.

طرح انقلابی بسیجی نخبه قمی

تولید برق با انرژی برق ‌آبی بدون نیاز به سد

حمید جعفر زاده طراح پروژه نیروگاه برق آبی بدون نیاز به سد در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری استان قم درباره طرح خود توضیح داد