������

برای کاهش مقاومت آنتی بیوتیکی به دنبال طلا بروید

تحقیقات جدید راهی برای استفاده از نانو خوشه‌ها برای تقویت آنتی‌بیوتیک‌های رو به زوال را شناسایی کرده است.

مضرات استفاده از ‌طلا برای مردان

از نظر پزشکی، طلا روی گلبول های قرمر خون مردان اثر سوئی دارد و سیستم ایمنی بدن آنان را دچار اشکال می کند.

ابداع شیوه جدیدی برای آبکاری طلا در یزد

زارع مخترع و مبتکر یزدی از ابداع شیوه ای جدید برای آبکاری طلا خبر داد که می تواند سر منشا تحول در این حوزه باشد.

رشد نانوذرات طلا در داخل تومورها می تواند به از بین بردن سرطان کمک کند

محققان دانشگاه مریلند راهی برای رشد نانوذرات طلا به طور مستقیم در داخل سلول های سرطانی پیدا کرده اند که می تواند به تصویربرداری کمک کند و حتی برای از بین بردن تومورها گرم شود.

اینفوگرافیک|چرا باید در مورد بیت کوین اطلاعات داشته باشیم؟

در این اینفو به بررسی اطلاعاتی راجع به بیت کوین می‌۲پردازیم.

Nature: نانوذرات «طلا» کلید درمان بیماری ایدز خواهد بود

محققان این پروژه می‌گویند نانوذرات طلا به این دلیل جایگزین مناسبی برای ویروس‌های غیرفعال هستند که سطح آن‌ها امکان اتصال سایر مولکول‌ها را به سادگی فراهم می‌کند. در واقع محققان این کره‌های کوچک (با ابعادی یک میلیون برابر کوچک‌تر از دانه‌های نمک آشپزخانه) را به‌گونه‌ای مهندسی کرده‌اند که به سادگی از غشای سلول عبور کند.

کشف نخستین موجود زنده‌ای که «طلا» تولید می‌کند+عکس

دکتر «تسینگ بوهو» یکی از محققان مرکز CSIRO در رابطه با این اکتشاف توضیح می‌دهد: «عمدتا قارچ‌ها را به عنوان موجوداتی می‌شناسیم که نقشی ضروری در از میان رفتند و بازیافت مواد ارگانیک بر عهده دارند. قارچ‌ها هستند که عامل از بین رفتن برگ درختان هستند. به علاوه این موجودات در بازیافت ترکیباتی نظیر آلومینیوم، آهن، منگنز و کلسیم نقش مهمی ایفا می‌کنند.»

فیزیکدانان می‌گویند «حلقه ازدواج شما» ۴.۶ میلیارد سال پیش ساخته شده است

محققان حتی برآورد کرده‌اند که از مجموع طلایی که حلقه ازدواج زوج‌ها را شکل داده به طور میانگین ۱۰ میلی‌گرم آن در نتیجه این برخورد کیهانی بوجود آمده است. این برخورد میان دو ستاره نوترونی پیش از پیدایش منظومه شمسی رخ داده و گمان برده می‌شود که اگر امروزه چنین برخوردی رخ دهد، همه سیارات منظومه شمسی از میان خواهند رفت.

مجله Nature: کشف ناحیه‌ای از فضا که باران طلا و اورانیوم در آن می‌بارد!

با مقایسه ترکیبات سنگ‌های آسمانی با شبیه‌سازی‌های عددی کهکشان راه شیری، محققان دریافتند که میان دو ستاره نوترونی حدود ۱۰۰ میلیون سال پیش از شکل‌گیری زمین می‌توانسته یک برخورد رخ داده باشد. این برخورد که منجر به بارانی از عناصر فلزی سنگین نظیر طلا و اورانیوم شده در همین نزدیکی منظومه شمسی رخ داده است.

برای نخستین بار در جهان

استخراج طلا با روشی متفاوت

جلیل خراشادی زاده موفق به طراحی و ساخت دستگاه الوشن(شستشوی) شیمیایی طلا از روی کربن فعال شده است که تا به حال هیچ نمونه داخلی و خارجی نداشته است.