خبرگزاری علم و فناوری

در چهارمحال و بختياري/

۳۷ درصد تخت‌های بیمارستانی پیش‌بینی شده براي بيماري کرونا اشغال است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هم‌اینک ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در چهارمحال و بختياري ۳۷ درصد است که نشان‌دهنده ظرفيت تخت‌ها در استان براي مقابله با کرونا است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل:

بانوان بسیجی استان اردبیل در حرکتی جهادی، اقدام به اهدای خون کردند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: بانوان بسیجی استان اردبیل در حرکتی جهادی برای اهدای خون در استان اردبیل پیش قدم شدند.

از سوی قرارگاه مقابله با کرونا خوزستان

کارگاه تولید شیلد محافظ صورت در اهواز راه اندازی شد

از سوی قرارگاه مقابله با کرونا خوزستان کارگاه تولید شیلد محافظ صورت در اهواز راه اندازی شد.

ثبت اینترنتی درخواست های شهرسازی در شیراز

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز از راه اندازی سامانه غیرحضوری ثبت اینترنتی درخواست های شهرسازی در شیراز خبر داد.

اختصاصی علم و فناوری؛

نبرد با دشمن از دفاع مقدس تا حمله بیولوژیک/روایتی خواندنی از رزمنده پزشکی که خسته نمی شود!

« دکتر عبدالرحیم مهرور» متخصص بیهوشی است، پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس گذرانده و تخصص بیهوشی هم از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان رسانده است و در حال حاضر در بیمارستان شهدای خلیج فارس استان بوشهر در حال خدمت به بیماران کرونایی است.

توصیه های یک روانشناس

برای کاهش استرس و اضطراب کرونا سیر و سیاحت در فضای مجازی را کم کنید

دکتر رضایی روانشناس خانواده معتقد است سپری کردن وقت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به طور فزاینده باعث افزایش استرس و اضطراب شده و خواندن اخبار درست و نادرست در مورد کرونا هر لحظه ترس ابتلا به این ویروس را در افراد افزایش می دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد:

جوانان خلاق کلید جهش تولید در استان فارس

سهرابی گفت: مقام معظم رهبری با انتخاب شعار فوق مسیر را برای ورود به عرصه کشورهای توسعه یافته تبیین نموده و توجه مدیران را به تمرکز و بهره برداری از داشته های کشور فارغ از درآمدهای نفتی به منظور جهش تولید معطوف نمودند .

با ارتقا جایگاه ایران در حوزه زیست فناوری بررسی می شود؛

وضعیت مطلوب بخش زیست فناوری در کشور/ موفقیت ایران در صادرات صنعت داروسازی زیستی

امروزه زیست فناوری با فراهم نمودن امکان درمان بسیاری از بیماری‌ها و عوامل تشخیص آن گام موثری در جهت درمان و سلامت جوامع برداشته است.

تشخیص کرونا به کمک فناوری واقعیت افزوده (AR) ممکن شد+عکس

فناوری واقعیت افزوده (Augmented Reality) به مقابله با کرونا آمده است. به تازگی عینک های هوشمندی در چین استفاده می شوند که میتوان با آنها دمای بدن افراد و ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا را مشخص کرد. این عینک می‌تواند دمای صدها نفر را در عرض چند دقیقه بررسی کند و به نظارت بر صف در ورودی پارک کمک کند.

سردار شهسواری خبر داد:

سپاه در مقابله با ویروس کرونا از آسیب دیدگان حمایت می کند

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت:سپاه در مقابله با ویروس کرونا و در کنار اجرای رزمایش بیولوژیکی شهدای مدافع سلامت طرح حمایت از آسیب دیدگان از کرونا را هم اجرا می کند.