فنی و مهندسی
فنی و مهندسی

جارو برقی هوشمندی که هم نظافت می کند و هم مراقبت از خانه

جارو برقی های رباتیک

کمپانی irobot از به روز رسانی جارو برقی خبر داد که به وسیله آن می شود لوازم برقی دیگر را در خانه مدیریت کرد

آيا خودروهای الکتریکی بیشتر به محیط آسیب می‌زنند؟

ایده‌ی خودرو الکتریکی با برد زیر ۳۲۰ کیلومتر و ظرفت باطری کمتر از ۶۰ کیلووات ساعت خنده‌دار است. مزدا ام.ایکس-۳۰ قرار نیست در ابتدا در آمریکا فروخته شود اما آمدن این خودرو به آمریکا غیرممکن نیست. در دسامبر ۲۰۱۵ خودروهای برقی فروخته شده در سرتاسر جهان از مرز ۱ میلیون دستگاه عبور کرد، و در سپتامبر ۲۰۱۸ این عدد به ۴ میلیون دستگاه رسید.

یک مخترع ایرانی توانست اولین آرایشگر ربات را بسازد.

اولین ربات آرایشگر توسط یک ایرانی ساخته شد این ربات توانایی زدن انواع مدل موهای زنانه و مردانه را دارد و با دقت و سرعت بالا این کار را به خوبی انجام می دهد .

ساخت این ربات باعث عملکرد بهتر و سرعت بالاتر شده است

دیگر نگران فرضیات ذهنی خود نباشید

شما هر فرضیاتی که در ذهن دارید را می توانید بسازید!

ساخت هر شیعی توسط پرینتر سه بعدی آسان می شود

درخشش دختر ۱۲ ساله ایرانی در مسابقات ریاضیات ذهنی UCMAS ۲۰۱۹

در این رقابت بین‌المللی بزرگ دانش آموزان ۷۹ کشور جهان برای رقابت با یکدیگر جمع می‌شوند. محاسبه ذهنی شامل محاسبات ریاضی تنها با استفاده از توانایی‌های مغز انسان بدون کمک ماشین حساب، کامپیوتر، خودکار یا کاغذ است. برای نمونه می‌توان از روش‌های محاسبه یاکوف تراختنبرگ نام برد.

آيا ایده ساخت «آسانسور فضایی» قابل تحقق است؟ محققان ناسا پاسخ می‌دهند

قبل ساخت یک آسانسور فضایی باید نخست اقدام به پاک‌سازی فضا از تمام زباله‌های آن بکنیم. برآورد می‌شود که تعداد زباله‌های فضایی دهها میلیون باشد. و از این تعداد بیش از پانصد هزار آنها به هنگام چرخش بر مدار زمین رهگیری می‌شوند. با توجه به سرعت این زباله‌ها که در حدود ۱۷٬۵۰۰ مایل در ساعت است امکان آسیب رساندن به ماهواره‌ها و سفینه‌های فضایی حتی توسط قطعات نسبتاً کوچک وجود دارد.

ناسا سرانجام از هواپیمای X برقی مرموز خود رونمایی کرد+ عکس

ناسا در تلاش است تکنولوژی‌ای را خلق کند که به‌وسیله تولیدکنندگان تجاری استفاده شود تا صنعت هوایی کارآمدتر شود و به محیط‌زیست آسیب کم‌تری برساند. محدودیت اصلی ماکسول در رابطه با ظرفیت باطری‌هایش است که فقط توانایی پروازهای کوتاه‌مدت را دارند. با این وجود، موتور الکتریکی آن نسبت به موتورهای سنتی متراکم‌تر، سبک‌تر، کم‌صداتر و نگهداری از آن آسان‌تر است. این هواپیما نیازمند آزمایش‌های بیشتری قبل از ورود به فازهای بعدی است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اسکلت فلزی که شما را به ربات غول پیکر تبدیل می کند+فیلم و عکس

یک شرکت ژاپنی نوعی اسکلت فلزی ساخته که باعث می شود کاربران با استفاده از آن به ربات ۳ متری تبدیل شوند.

مخالفت با اختراع به دلیل حذف منفعت طلبان/مخترعی که با مفسدین اقتصادی دیدار داشته است

مخترع مهدی سعیدی: در مورد نخبگان، مخترعان و اختراعات در کشور متولی زیاد وجود دارد ولی موازی کاری بسیار اتفاق می‌افتد، برخی حمایت اولیه داشته اند ولی بعد آنها را رها کرده اند ولی روند در سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران مثل سایر امور بسیجی‌ و جهادی‌وار به گونه‌ای پیش می‌رود که حتما به سرانجام میرسد و علاوه بر حمایت از نخبگان و مخترعان پیگیری و رایزنی‌های لازم و جدی صورت می‌گیرد.

بتن بعد از آب پرمصرف‌ترین ماده در جهان است

دبیر یازدهمین کنفرانس بتن با اظهار تاسف از این موضوع که در کشور به کیفیت مصالح مصرفی خصوصا شن و ماسه توجه چندانی نمی‌شود، یادآور شد: در صورتی که صنعت شن وماسه، یک صنعت علمی است و امروزه در بسیاری از کشورها با تکنیک‌های نوین بدون مصرف آب مصالح تمیز و شسته شده را در اختیار پروژه‌ها قرار می‌دهند.