دانش و فناوری
دانش و فناوری

همبرگر بدون کلسترول- چربی-مواد افزودنی!

همبرگر هایی که در آن به جای گوشت از گیاه استفاده می شود

همکاری فست فودی استرالیایی با جایگزین کردن گیاه برای همبرگر های گوشت

فرار از ترافیک در آینده ای نزدیک!

ساخت خودرویی متفاوت با همکاری چند شرکت بزرگ دنیا برای فرار از ترافیک

شرکت ارتباطی verizon برای ارتقا فن آوری اتومبیل متصل به ابر خودرو خود یک کار فرمای بزرگ را توسط خودروی jeep ساخته است که این خودرو متصل به هیدرولیک های سفارشی است .

جارو برقی هوشمندی که هم نظافت می کند و هم مراقبت از خانه

جارو برقی های رباتیک

کمپانی irobot از به روز رسانی جارو برقی خبر داد که به وسیله آن می شود لوازم برقی دیگر را در خانه مدیریت کرد

یک مخترع ایرانی توانست اولین آرایشگر ربات را بسازد.

اولین ربات آرایشگر توسط یک ایرانی ساخته شد این ربات توانایی زدن انواع مدل موهای زنانه و مردانه را دارد و با دقت و سرعت بالا این کار را به خوبی انجام می دهد .

ساخت این ربات باعث عملکرد بهتر و سرعت بالاتر شده است

آخرین تصاویر ماهواره‌های ناسا: گرمایش جهانی چه بر سر یخچال‌های قطبی آروده است؟

تصاویر ماهواره‌ای ناسا نشان می‌دهد که چطور یخچال‌های طبیعی کلمبیا از حدود سال ۱۹۸۰ بیش از ۲۰ کیلومتر عقب‌نشینی کرده‌اند. خچالهای طبیعی که در قطب‌های شمال و جنوب تشکیل شده‌اند، امکان دارد به اندازه یک کشور یا یک قاره باشند. این یخچال‌ها را کلاهک‌های یخی یا صفحه‌های یخی می‌نامند. برف در قسمت‌های مرکزی این خشکی‌ها می‌بارد و بسوی دریاهای کناری کشیده می‌شود. جنوبگان و گرینلند با پهنه‌های یخی پوشانده شده‌اند.

کشف قند و شکر در یک نوع شهاب‌سنگ؛ آیا موجودات فضایی قند را به زمین آوردند؟

در یک تحقیق جدید، محققان سه شهاب‌سنگ‌ را مطالعه کردند که یکی از آن‌ها شهاب‌سنگی بود که در سال ۱۹۶۹ به استرالیا برخورد کرد و میلیاردها سال قدمت دارد. البته پیشترها نیز شهاب‌سنگ‌ها برای وجود شکر بررسی شده بودند، اما این بار محققان روش جدیدی را برای استخراج با استفاده از آب و هیدروکلریک‌اسید استفاده کردند. دانشمندان قندهایی مانند «آرابینوز» (arabinose) و «گزیلوز» (xylose) را یافتند اما مهم‌ترین یافته آن‌ها «ریبوز» (ribose) بود.

نخستین عمل پیوند قلب موفقیت‌آمیز از بدن یک فرد مرده به انجام رسید

روشی که برای زنده نگه داشتن قلب برای پیوند استفاده می‌شود، «پرفیوژن گرم» نامیده می‌شود. این اندام به یک سری لوله وصل شده و در دمای طبیعی بدن خون، اکسیژن و الکترولیت به آن‌ها داده می‌شود. ماهیچه‌های قلب دوباره شروع به کار می‌کنند و با این رویکرد قلب می‌تواند تا ۱۰ ساعت زنده بماند.

تماشا کنید: نخستین کفشی که تماما از گیاه ساخته شده است

کفشی که ریباک طراحی کرده با استفاده از رنگ کم و کاهش اثرات منفی بر خاك، مواد درون از الیاف لوبیای «کرچک» گرفته شده است؛ نخ‌های فوقانی از الیاف درخت «اکالیپتوس» و «سوکتین فوم جلبک» ساخته شده‌اند. این کفش‌ها از پاییز سال آینده آماده فروش می‌شوند.

آیا می‌توان از سیاه‌چاله فرار کرد؟ ؛ دانشمند ناسا پاسخ می‌دهد

یک مطالعه مبتنی بر شبیه‌سازی‌ها برای اولین بار یک تئوری را که توضیح می‌دهد که چگونه جریان‌های الکتریکی اطراف یک سیاهچاله‌ میدان‌های مغناطیسی را تاب می‌دهند تا این فوران‌ها را به‌وجود بیاورند با تئوری دیگری که توضیح می‌دهد که چگونه ذراتی که از افق رویداد سیاهچاله‌ها عبور می‌کنند بنظر یک ناظر از دوردست طوری دیده می‌شوند که دارای انرژی منفی هستند و سطح انرژی چرخشی کلی سیاهچاله‌ را پایین‌تر می‌آورند، ادغام می‌کند.

آیا باز کردن گره «ترافیک تهران» با دستان «هوش مصنوعی» ممکن است؟

«مایکل شروود»، مدیر این پروژه می‌گوید: «ما هنوز در مرحله آزمایش هستیم؛ اما ما به دنبال افزایش بهره‌وری تا ۴۰٪ خواهیم بود. این بدان معنی است که شما وقت زیادی را در چراغ قرمز نخواهید گذراند.» عوامل اجرایی لاس‌وگاس با شرکت‌های مختلفی در رابطه با این پروژه قرارداد دارد. داده‌های ضبط شده توسط سنسورها و دوربین‌های نوری خیابانی و ترافیکی از طریق شبکه فیبر نوری سرورهای مستقر در مرکز شهر را تغذیه می‌کنند.