آموزش و دانشگاه

طرح کارورزی؛ به نام اشتغال به کام سرمایه دار

در توجیه طرح کارورزی ادعا می‌شود خود دانشجویان، به خاطر کسب تجربه و دانش عملی، بیش‌ترین نفع را از این طرح می‌برند. با وجود این، باید پرسید چرا اساساً باید کیفیت آموزش دانشگاهی از طریق راه‌اندازی انواع دانشگاه‌های پولی پایین بیاید که بعد بخواهیم با واردکردن دانشجو به استثماری‌ترین روابط کاری، به او درس بدهیم؟

جزئیات سند چشم انداز فناوری نانو؛

سازمانهای دولتی محصولات نانو را می خرند/تکلیف ۱۳ وزارتخانه

براساس سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ در فناوری نانو پیش بینی شده که ایران به دو درصد سهم بازار جهانی در بازار نانو برسد و در ثبت پتنت به جایگاه بهتری دست یابد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد

برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون های مقاطع مختلف سال های ۹۶و ۹۷ از سوی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

بررسی ضعف های نظام آموزشی در آمریکا

نظام آموزشی که مطابق با معیارهای روز دنیا نباشد محکوم به شکست و یا حداقل درجازدن بیهوده است. بدین ترتیب کشورهای پیشرفته دنیا همواره در صدد بروزرسانی سلسله های آموزشی خود هستند. در این میان کشوری مانند ایالات متحده سال هاست که بر پایه یک نظام می چرخد.

بر اساس گزارش ۲۰۱۷ رتبه بندی مقاله های علمی دانشگاه های جهان اعلام شد؛

شش دانشگاه ایرانی، پرکارترین موسسات تولید مقاله های علمی

برمبنای اعلام نظام رتبه بندی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، شش دانشگاه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر دنیا طبق رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:

نحوه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری

نحوه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری برروی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

مرور اسامی برندگان جایزه نوبل تا امروز نشان می دهد؛

هفت ژن خوب در میان ۹۲۲ برنده نوبل

در فهرست ۹۲۲ برنده جوایز نوبل که از حدود ۱۱۶ سال پیش هر ساله اعطا شده، تنها هفت نفر حضور دارند که پدر یا مادرشان نیز موفق به دریافت این جایزه شده اند که نشان می دهد لااقل در عالی ترین سطح علمی دنیا، ژنتیک کمک چندانی به موفقیت افراد نمی کند.

نوبل شیمی هم سه تکه شد

جایزه نوبل شیمی ۲۰۱۷ هم مثل جوایز نوبل فیزیک و پزشکی امسال، مشترکا به سه دانشمند رسید.

برروی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد:

جزییات تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز از امروز

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ از امروز ۱۲ مهرماه برای پذیرش یک هزار و ۸۱۶ نفر منتشر می شود.

فردا اعلام می شود:

جزئیات انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری

قرار است جزئیات انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ فردا ۱۲ مهرماه اعلام شود. یک هزار و ۸۱۶ نفر در این مرحله پذیرفته می شوند.