آموزش و دانشگاه

/حاشیه‌های اجرای یک مصوبه/

آیا دانشگاه آزاد تافته جدا بافته‌ است؟

اختلاف‌نظر میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد بر سر شیوه پذیرش دانشجو امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با اطلاعیه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اینکه "تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای کنکور ۹۸ «فاقد وجاهت قانونی» است"، نقل محافل شد و در این مدت هر یک از طرفین با طرح استدلالاتی خود را در این زمینه محق می‌دانند.

ماهواره جدید دانشگاه امیرکبیر با تکنولوژی پیشرفته ساخته می‌شود

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: ۲ تیم علمی متشکل از نخبگان علمی این دانشگاه و سازمان فضایی برای ساخت ماهواره جدید بر روی مسائل فنی با تکنولوژی بالا کار می کنند.

پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان از نو دانشجویان صاحب استعداد برتر

بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، تسهیلات ویژه‌ای را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعطا می‌کند.

در نشست مشترک جهاددانشگاهی و فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح عنوان شد

برنامه‌ریزی برای مهارت‌آموزی به سربازان وظیفه

​​​​​​​نشست مشترک سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی امروز، اول مهر با حضور معاونان، مدیران و مسوولان دو طرف برگزار شد.

غلامی: کسری بودجه دانشگاه‌ها باید از منابع دستگاه‌های دولتی تأمین شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای رفع کسری بودجه دانشگاه‌ها باید منابع مختلف مالی که در دستگاه‌های دولتی، شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود دارد، به سمت مراکز علمی و پژوهشی سوق پیدا کند.

با اصلاحات صورت گرفته؛

جزئیات شیوه نامه جدید انضباطی اعلام شد+ متن کامل شیوه نامه

شیوه نامه شورای انضباطی دانشجویان که پس از ۱۰ سال مورد بازنگری قرار گرفت، ابلاغ و منتشر شد.

افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان استان تهران برگزار شد

افتتاحیه اردوی باشگاه کارآفرینان نوجوان در اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر

باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان تهران توسط پژوهش سرای بصیرت و با مشارکت معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت سید الشهداء (ع) استان تهران ،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره آموزش و پرورش شهر ری، اداره فنی و حرفه ای استان تهران در اردوگاه آموزشی شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه خبر داد

نتایج سطح بندی مراکز علمی کاربردی اعلام شد/ ۱۸ مرکز کارت قرمز گرفتند

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمی کاربردی از اعلام نتایج سطح بندی مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: در این ارزیابی تعداد ۱۸ مرکز در سطح چهار قرار گرفتند که به زودی در مورد ادامه فعالیت آنها تصمیم گیری خواهد شد.

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از فردا

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۸ از فردا یکشنبه ۲۰ مردادماه آغاز می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد

پذیرش دانشجو بر اساس نیاز جامعه انجام می‌شود/چارچوب‌هایی در حوزه اخلاق پزشکی در حال تدوین است

معاون آموزشی وزارت بهداشت کیفیت بالای آموزش پزشکی را از دلایل گرایش به این رشته‌ها عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پذیرش نیز نیروی انسای طی چند سال آینده در بخش‌های خصوصی و دولتی بر اساس نیاز جامعه صورت خواهد گرفت.