پزشکی و سلامت
پزشکی و سلامت

تشخیص بیماری از طریق دست های انسان

کشف علم جدیدی در پزشکی

تشخیص تمام بیماری های یک فرد توسط پزشکی به وسیله دست فرد

تحقیقات موفقیت آمیز با استفاده از سلپل های بنیادی انسانی

پی بردن محققان بر نداشتن عوارض جانبی در سلول های بنیادی 

درمان سلول های بنیادی عوارض جانبی نداشتن و باعث کاهش درد در طولانی مدت می شود

دانشمندان تایید کردند که استرس واقعا موهارا به رنگ خاکستری و سفید در می آید

دلیل سفیدی زود هنگام در موهای افراد مشخص شد

محققان دانشگاه هاوارد با بررسی سیستم عصبی و سلول های بنیادی به بررسی پرداختند تا متوجه شوند که استرس چگونه بر رنگدانه اثر می گذارد

همبرگر بدون کلسترول- چربی-مواد افزودنی!

همبرگر هایی که در آن به جای گوشت از گیاه استفاده می شود

همکاری فست فودی استرالیایی با جایگزین کردن گیاه برای همبرگر های گوشت

این باورهای عامیانه نادرست در مورد ورزش کردن را کنار بگذارید

از چگونگی تغذیه تا معالجه زخمی‌ها، که به اطلاعات در مورد بدن انسان در آن زمان‌ها بستگی داشته، یک حالت و خصوصیات ورزشکار بالقوه افزایش یافته‌است. حالا ورزشکارها قادر هستند که تا سنین بالاتری بازی کنند، بسرعت زخم‌های خود را مداوا کنند، و بیشتر و بهتر از ورزشکاران نسل‌های قبلی آموز دستورالعمل‌ها— فناوری پیشرفته فرصت‌های جدیدی برای تحقیق در مورد ورزش‌ها بوجود آورده‌است.

هشدار محققان؛ این شیوه شنا کردن می‌تواند ‌«آسیب مغزی» به دنبال داشته باشد

دانشجوی مهندسی «آنوج باسکوتا»، نویسنده مقاله‌ای که قرار است این هفته در دیدار سالیانه جامعه فیزیک آمریکا شاخه دینامیک سیالات در سیاتل ارائه شود، می‌گوید: «تحقیق ما بر روی شتابی توجه می‌کند که برای خارج کردن آب از مجرای گوش لازم است. شتابی که ما به‌وسیله انجام آزمایش بر روی لوله‌های شیشه‌ای و مدل مجرای سه‌بعدی گوش بدست آوردیم، ۱۰ برابر نیروی جاذبه‌ گوش کودکان است که این می‌تواند به مغز آن‌ها آسیب برساند.»

نخستین عمل پیوند قلب موفقیت‌آمیز از بدن یک فرد مرده به انجام رسید

روشی که برای زنده نگه داشتن قلب برای پیوند استفاده می‌شود، «پرفیوژن گرم» نامیده می‌شود. این اندام به یک سری لوله وصل شده و در دمای طبیعی بدن خون، اکسیژن و الکترولیت به آن‌ها داده می‌شود. ماهیچه‌های قلب دوباره شروع به کار می‌کنند و با این رویکرد قلب می‌تواند تا ۱۰ ساعت زنده بماند.

علم پاسخ میدهد: چگونه در عصر اسمارت‌فون‌ها شب‌ها راحت به خواب برویم؟

فعالیت‌های روزانه باعث می‌شود ذهن ما با افکار، ایده‌ها، نگرانی‌ها و داستان‌هایی که خود را بارها و بارها تکرار می‌کنند سرریز شود. قبل از رفتن به رختخواب، ذهن خود را خالی کنید. قبل از آماده شدن برای رختخواب، موتور شما باید کمی خنک شود. استراحت کنید، روی زمین دراز بکشید، در رختخواب بنشینید یا راه خود را برای استراحت پیدا کنید. همه ما فعالیتی داریم که به وسیله آن آرامش می‌یابیم. درست قبل از خواب آن فعالیت را انجام دهید.

دانشگاه استنفورد نخستین بیمارستان تمام رباتیک جهان را تاسیس کرد+عکس

برای ساخت این ساختمان جدید ۲.۱ میلیون دلار لازم است. این مبلغ حتی برای دانشگاهی همچون استنفورد نیز بسیار زیاد است. هیچ تضمینی مبنی بر کاربردی بودن این فناوری به اندازه ی وعده داده شده وجود ندارد. «اریک یابلونکا» تاکید کرد: «این مورد صرفا برای تکنولوژی نبوده است. میران بالای اتوماسیون میتواند منجر به افزایش بهره وری برای کارمندان بیمارستان , که اغلب بیش از حد کار میکردند, شود.»

دانشمندان سرانجام فایده کابوس دیدن را کشف کردند

هنگامی که از خواب بیدار می‌شویم احساساتی که در خواب تجربه کرده‌ایم در بیداری نیز بر ما تاثیر دارند. تحقیقات نشان می‌دهد مراکز احساسی ذهن هنگام خواب فعالند و هنگامی که این مراکز آسیب ببینند تجربه‌های عاطفی ما در رویا نیز کاهش می‌یابد. با این حال تمام این اطلاعات فرضیه‌هایی بیش نیستند. تمامی این فرضیه‌ها بر این باورند که تجربه‌ی ترس در خواب به واکنشی بهتر در بیداری می‌انجامند ولی شواهدی بر چگونگی این فرایند موجود نیست.