پزشکی و سلامت
پزشکی و سلامت

کشف قارچ‌هایی جادویی که افسردگی را درمان می‌کنند+عکس

سال قبل، سازمان غذا و دارو یک عنوان درمان نوآورانه را به شرکت «کامپس پثویز» برای تولید سیلوسایبین به‌عنوان آخرین راه چاره برای افسردگی غیرقابل درمان اهدا کرد. عنوان درمان نوآورانه‌ای که اخیرا سازمان غذا و دارو برای «موسسه یوسونا» واقع در ایالت ویسکانسین اهدا کرده است بخاطر تولید سیلوسایبین به‌عنوان یک درمان معمول برای افسردگی است.

تولید حیوانات آزمایشگاهی/روند طولانی ثبت یک اختراع

موسوی راد: زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم در کارگاه‌های آموزشی که دیگر امروز خبری از آن‌ها نیست، برای یادگیری علوم شرکت می‌کردم تا اینکه سال ۹۵ رهبری در جمع دانشجویان فرمودند مقاله و پایان‌نامه زبان مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج کشور بوده و تا حدی اعتبار علمی کشور است که این سخن قاطع برای من جذاب بود و سعی کردم راهبردی و عملیاتی کنم و توانستم در همان مقطع دو جلد کتاب با موضوع سرطان و حیوانات آزمایشگاهی تألیف کنم و هفت مقاله در همایش‌های داخلی و یک مقاله در مجله‌ای در کشور اتریش با مبحث آزمایشات غیرتهاجمی بارداری زنان به چاپ و انتشار رسید.

با این شیوه علمی احتمال حمله قلبی را تا ۸۰ درصد کاهش دهید

محققان پیش از این نیز دریافته بودند که کاهش کلسترول بد و فشار خون دو راهی هستند که می‌توانند از بیماری‌های قلبی عروقی در یک فرد پیشگیری کنند. با این حال این خطر که، که در طول زمان افزایش پیدا می‌‌کند، هرگز پیش از این به لحاظ کمی اندازه‌گیری نشده بود.

به تازگی مشخص شد

سلولهای بنیادی پیوندی بدون داروهای تایید پیوند در موش ها سالم ماندند

محققان با به کارگیری ویژگی سیستم ایمنی بدن دریچه های جدیدی را در پیوند سلول های بنیادی کشف کردند.

یک متخصص ژنتیک مطرح کرد

لغو پروانه نظام پزشکی متخصصین دکترای ژنتیک/ اولین گام شناخت بیماری ژنتیکی مشاوره است

یک متخصص ژنتیک خوزستانی با اشاره به برخی از بی مهری ها گفت: متاسفانه در سال ۱۳۹۵ سازمان نظام پزشکی کشور، پروانه نظام پزشکی متخصصین دکترای ژنتیک پزشکی را که بتوانند به عنوان مسئولین فنی علوم آزمایشگاهی ژنتیک فعالیت کنند را لغو کرد و این حق به پاتولوژیست ها و همکاران پزشکی عمومی داده شد.

از یک ساعت تا ده سال بعد از ترک سیگار چه بر سر بدن شما می آید؟!

سیگار کشیدن یکی از بزرگترین عوامل مرگ در دنیا است و ترک کردن سیگار می تواند کار هولناکی باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد

پذیرش دانشجو بر اساس نیاز جامعه انجام می‌شود/چارچوب‌هایی در حوزه اخلاق پزشکی در حال تدوین است

معاون آموزشی وزارت بهداشت کیفیت بالای آموزش پزشکی را از دلایل گرایش به این رشته‌ها عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پذیرش نیز نیروی انسای طی چند سال آینده در بخش‌های خصوصی و دولتی بر اساس نیاز جامعه صورت خواهد گرفت.

تقابل جریان‎های انحصار طلب و انحصار شکن در حوزه بهداشت

با ارائه طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت رشته‎های علوم پزشکی تلاش برای شکستن انحصار بهداشت درمان به شدت در حال انجام است. انحصاری که به شکل مافیایی منافع عمومی و سلامت جامعه را قربانی حفظ ثروت و قدرت خود می‎کند.

۹۷ درصد موتورسیکلت‌های تهران «آلاینده‌های سرطان‌زا» تولید می‌کنند

محققان می‌گویند در طول سه سال گذشته پدیده «آلودگی تابستانه» به سراغ کلان‌شهر تهران آمده است. سال گذشته همه ساکنین پایتخت به مدت ۱۵ روز در معرض هوای آلوده به اوزون قرار داشتند. خودروهای دیزلی و موتورسیکلت‌های کاربراتی از جمله مهمترین منابع تولیدکننده NOx به شمار می‌روند.

محقق دانشگاه مونترآل: اینستاگرام بزرگترین عامل «افسردگی جوانان» است

محققان درزمینه اینستاگرام می‌گویند: «این برنامه تصاویری از سطح بالای زندگی اجتماعی را به افراد نشان می‌دهد و باعث می‌شود آنها احساس بدی نسبت به خودشان داشته باشند. در نتیجه علائم افسردگی به مرور در آنها پدیدار می‌شود. گونه‌ای از افسردگی که من آن را افسردگی سمی می‌نامم.»