فنی و مهندسی

به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس؛

ذوب آهن اصفهان نمایشگاه دستاوردهای بومی‌سازیش را برگزار کرد

نمایشگاه دستاوردهای علمی و بومی‌سازی بخش‌های مختلف ذوب آهن اصفهان به همت معاونت بهره‌برداری و قرارگاه علمی بهره‌وری و نخبگان حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان چهارشنبه ۲۹ شهریورماه در حاشیه صبحگاه نظامی بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

با حضور سردار نقدی و به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

پروژه دانش‌بنیان ذوب آهن اصفهان افتتاح شد/ صرفه‌جویی سالانه این پروژه بیش از ۲۵ میلیارد تومان است

پروژه دانش‌بنیان نوسازی و مدرنیزاسیون پست ۲۳۰ کیلوولت ذوب آهن اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس افتتاح شد؛ این پروژه که سالانه بیش از ۲۵ میلیارد تومان صرفه جویی به دنبال دارد با تکیه بر توان و همت تلاشگران و بسیجیان ذوب آهن اصفهان با هزینه ۵ میلیاردتومان از ۱۰ اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و ۳۱ خردادماه نیز به پایان رسید .

استاندار اصفهان خبر داد:

افتتاحیه جایزه‌ مصطفی (ص) با حضور رییس جمهور برگزار می‌شود

دکتر مرتضوی از میزبانی اصفهان در جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) و حضور ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه این مراسم، خبر داد.

اجرای ۱۰ پروژه زیرساختی با اعتبار ۲۶۵میلیارد تومان در شهرک صنعتی شیراز

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس گفت:در راستای اجرای برنامه نهضت زیرساختی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز ۱۰پروژه بزرگ با اعتباری افزون بر ۲۶۵میلیارد تومان عملیاتی شده است.

ارسال ۱۱۶ مقاله به دبیرخانه هشتمین کنفرانس بین المللی زئولیت انجمن شیمی ایران در دانشگاه سمنان

دبیر اجرایی هشتمین کنفرانس بین المللی زئولیت انجمن شیمی ایران از ارسال ۱۱۶ مقاله علمی به دبیرخانه این کنفرانس در دانشگاه سمنان خبر داد .

فرماندار شهرستان خنج:

تامین برق پایدار یکی از مهمترین طرح های زیرساختی شهرک صنعتی خنج

فرماندار شهرستان خنج گفت: ایجاد شهرک صنعتی خنج با هدف ایجاد زیرساخت‌های استقرار واحد‌های صنعتی و اشتغال پایدار در این شهرستان و ظرفیت‌سازی به‌منظور جذب سرمایه‌گذار برای توسعه صنعتی انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان؛

دریافت۸۳ مقاله و ۲۰ ایده در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی و ایجاد دبیرخانه دائمی

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی «چالش‌ها و راهکارها»، گفت: تعداد ۸۳ مقاله، ۲۰ ایده توسط دبیرخانه این رویداد دریافت شدهمچنین ۸ شرکت دانش بنیان در این رویداد حضور دارند؛ ۶ ایده برتر و شش مقاله در قالب سخنرانی داریم همچنین تنظیم تفاهم‌نامه ایجاد دبیرخانه دائمی سرمازدگی خروجی و دستاورد رویداد است.

مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری اصفهان؛

فرونشست در اصفهان متعدد و دائمی شده/ وزارت نیرو به اجرای طرح‌های تامین آب استان اصفهان کمک کند

مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری اصفهان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی «چالش‌ها و راهکارها»؛ با تصریح این که مسائل آب استان اصفهان را دچار فرونشست زمین بعنوان یک ‌ابر چالش «زلزله خاموش» کرده و هر ماه گزارشات متعددی از فروچاله و فرونشست زمین در اصفهان دریافت می‌کنیم، گفت: وزارت نیرو به اجرای طرح‌های تامین آب استان اصفهان کمک کند.

مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه اصفهان اعلام کرد:

دانشگاه اصفهان در رشته مهندسی اویونیک، دانشجو می‌پذیرد

مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه اصفهان از راه اندازی رشته مهندسی اویونیک به عنوان یک رشته ی کاربردی در دانشگاه اصفهان خبر داد و گفت: هدف این است که دانشگاه اصفهان تبدیل به قطب هوایی کشور شود.

برای اولین بار در ایران و در قالب یک طرح ملی؛

ساخت نمونه اولیه دامپ تراک‌های بدون راننده در مقیاس تحقیقاتی توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان

در دومین همایش و نمایشگاه معدن‌کاری دیجیتال که از ۷ تا ۹ شهریورماه در تهران برگزار شد،اولین نمونه کوچک مقیاس از خودرو غول پیکر معدنی(دامپ‌تراک) که بدون نیاز به اپراتور و خودران است، در غرفه دانشگاه صنعتی اصفهان به نمایش گذاشته شد.