فنی و مهندسی
فنی و مهندسی

یک مخترع ایرانی توانست اولین آرایشگر ربات را بسازد.

اولین ربات آرایشگر توسط یک ایرانی ساخته شد این ربات توانایی زدن انواع مدل موهای زنانه و مردانه را دارد و با دقت و سرعت بالا این کار را به خوبی انجام می دهد .

ساخت این ربات باعث عملکرد بهتر و سرعت بالاتر شده است

دختر ۱۱ ساله‌ معلولی که به کمک رباتیک از نعمت دست برخوردار شد+عکس

«ویل میسون»، مدیر عامل شرکت سازنده دست، می‌گوید: «دست بیونیک با کشش همان عضلاتی که برای باز و بسته کردن یک دست بیولوژیکی استفاده می‌شود، کنترل می‌شود. وقتی بازوی بیونیک به اندام باقی‌مانده در زیر آرنج متصل می‌شود، سنسورهای ویژه سیگنال‌های الکتریکی کوچک که به طور طبیعی در مغز تولید می‌شوند را تشخیص می‌دهند و آن‌ها را به حرکت دست متناسب تبدیل می‌کند.»

تماشا کنید:‌ نخستین هلی‌کوپتر خودران به پرواز درآمد

علی‌رغم این آزمایش در حال حاضر این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد زمان استفاده گسترده‌تر از سیستم‌های آن ندارد. می توان به‌جای طراحی و ساخت وسایل نقلیه کاملاً جدید، راهی ساده‌تر برای اضافه کردن ویژگی‌های مستقل به ناوگان موجود فراهم کرد.

سریع‌ترین هواپیمای تمام برقی جهان ساخته شد+عکس

این هواپیمای الکتریکی از یک سیستم پیش‌ران الکتریکی جدید استفاده می‌کند که قبل از نصب شدن روی هواپیما اصلی، روی هواپیمای آزمایشی «یون‌بیرد» این شرکت تست می‌شود. سه موتور الکتریکی این هواپیما از قدرتمندترین پک باتری تولید شده استفاده می‌کند که ۶۰۰۰ سلول باتری دارد، تا ۷۵۰ کیلووات نیرو تولید می‌کند، و با یک‌بار شارژ کامل تا فاصله ۳۲۰ کیلومتر پرواز می‌کند. یک سیستم خنک‌کننده مستقیم وجود دارد که از باتری‌ها در سرعت‌های بالا محافظت کند.

نخستین محله‌ای که همه خانه‌های آن با چاپ سه بعدی ساخته شده است

در ساخت این محله چاپ سه بعدی هر یک از خانه‌های چاپ شده ۲۴ ساعت زمان برای ساخت نیاز داشتند. خانواده‌ها بر حسب نیازمندی آن‌ها انتخاب می‌شوند. درامد متوسط خانواده در جامعه‌ی مکزیک ۷۶.۵۰ دلار در ماه است و این کشور خانواده‌های کم‌درامد زیادی دارد. بیشتر از ۲۷۰۰ خانه با روش‌های سنتی در مکان‌هایی مانند «هائیتی»، «ال‌سالوادور» و «بولیوی» ساخته شده است.

در نامه ۱۵۲ استاد دانشگاه شهید چمران اهواز مطرح شد:

معضل آب رسانی، دفع فاضلاب و سیستم جمع آوری آب های سطحی در خوزستان

در نامه ۱۵۲ استاد دانشگاه شهید چمران اهواز به رئیس جمهور آمده است: شیوه آب رسانی، دفع فاضلاب و سیستم جمع آوری آب های سطحی در استان خوزستان و به خصوص کلان شهر اهواز، به معضلی جدی و اساسی تبدیل شده است.

دیگر نگران فرضیات ذهنی خود نباشید

شما هر فرضیاتی که در ذهن دارید را می توانید بسازید!

ساخت هر شیعی توسط پرینتر سه بعدی آسان می شود

ملایر به عنوان «پایتخت منبت کاری جهان» شناخته شد

ملایر با بیش از ۵ هزار کارگاه و ۲۰ هزار نفر اشتغال مستقیم تولید ۷۰ درصد منبت ایران را برعهده داشته و تنها صادرکننده منبت به آسیا بویژه عراق و حاشیه خلیج فارس می باشد و به همین جهت یکه تاز عرصه منبت ایران زمین و جهان می باشد و هیچ شهر و دیاری توان رقابت با ملایر را ندارد.

با تلاش کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان؛

دستیابی به فناوری ساخت دستگاه اسکنر سنگ اسلب تا امضای قرار داد ساخت نمونه صنعتی

دستیابی به فناوری ساخت دستگاه اسکنر سنگ اسلب بر پایه پردازش تصویر برای اولین بار در کشور محقق شد همچنین قرارداد ساخت نمونه صنعتی آن نیز در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری امضا شده است.

آمار نگران کننده از وضعیت بازی‌های رایانه‌ای در کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ۸۶ درصد از ۳۰ هزار بازی رایانه‌ای که در کشور در دسترس است خارجی و برخی تولیدات بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است.