دانش و فناوری

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) گفت:

افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان، با بیان این که امروز شرایطی فراهم شده که همه دنیا دنبال مخترع و افراد نخبه می‌گردند تا ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خودشان را تقویت کنند، گفت: افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مطرح کرد؛

بسیج علمی مهمترین نهاد هم‌افزا کننده ظرفیت‌های علم و فناوری/راه‌اندازی ۵۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج برای خیزش علمی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با بیان این که مهمترین نهاد هم‌افزا کننده ظرفیت‌های علم و فناوری می‌تواند بسیج علمی کشور باشد، گفت: در برخی استان‌ها زیر پله را مرکز دفتر رشد کردیم، برای ۵٠ هزار پایگاه مقاومت بسیج را معاون علمی فناوری تعریف کردیم که خیزش علمی در بین مردم اتفاق بیفتد.

به همت سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان با تجلیل از برترین‌های علمی بسیج

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان با تجلیل از ۳۴ نفر از برترین‌های علمی بسیج با حضور سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری، سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه ساحب الزمان (عج)، خالد گمار مسئول بسیج علمی استان، معاون استاندار، روسای دانشگاه و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و جمعی از فرماندهان و مسئولان و نخبگان و مخترعان و جهادگران پایگاهها و مراکز علمی همزمان با هفته پژوهش برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان گفت:

دانشگاهها در کاربردی کردن پژوهش و تعدیل پروژه ها سهیم باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان در آیین زنگ پژوهش برای آبادانی استان اصفهان، گفت: دانشگاهها در کاربردی کردن پژوهش و تعدیل پروژه ها سهیم باشند

آیین زنگ پژوهش برای آبادانی استان اصفهان با رونمایی محصولات دانش بنیان در دانشگاه اصفهان

آیین زنگ پژوهش برای آبادانی استان اصفهان با حضور روسای دانشگاهها، رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناری استان، و مدیران صنایع و معاون استاندار برگزار و تعدادی محصولات فناورانه و پژوهشی شرکتهای دانش بنیان دانشگاه رونمایی و بازدید شد.

رئیس اسبق دانشگاه صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان عنوان کرد:

راهکارها و وظیفه دانشگاهای برتر در آبادانی/ همه دانشگاههای استان نگران مهاجرت نخبگان هستند

رئیس اسبق دانشگاه صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی اصقهان با تشریح راهکارهای و ابرچالشهای با وظیفه دانشگاههای برتر، گفت: همه دانشگاههای استان نگران مهاجرت نخبگان، آینده کشور و عدم یکپارچگی تصمیات‌اند.

رئیس دانشگاه اصفهان گفت:

جهت پیشرفت و اقتدار کشور راهی جز وصل شدن به دانشگاه و ارتباطات بیشتر آن نداریم

رئیس دانشگاه اصفهان در آیین هفته پژوهش استان اصفهان گفت:اگر بخواهیم توسعه و پیشرفت داشته باشیم در حوزه های مختلف و قدرت و امنیت کشور و بقای نظام را تضمین کنیم راهی جز این نداریم که وصل شویم به دانشگاهها این ارتباطات را بیشتر کنیم.

نقش بسیج در اعتلای مسیر علم ، فناوری و ایده‌ پردازی

اتفاق مهم ایده‌پردازی در استان سیستان‌و بلوچستان

این مطلب را دکتر حبیب‌الله سالارزهی دبیر جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج استان سیستان‌وبلوچستان ضمن تبریک هفته پژوهش در گفتگوی ویژه ای با خبرنگار علم و فناوری استان عنوان کرد و افزود: سیستان‌وبلوچستان با داشتن ظرفیت‌های خوب از جمله نیروی جوان و خلاق، معادن، دریا، گیاهان دارویی، انرژی خورشیدی، میوه‌های گرمسیری، مراکز گردشگری، بندر آزاد تجاری و....... که خداوند این گنج‌های عظیم را برای مردم ما فراهم نموده و ما نیز می‌بایست با یاری جوانان خلاق و دانش‌پژوه با تحمل رنج همراه با نوآوری به این گنج‌های مهم دست یابیم.

افتخاری دیگر در راه است:

کودک دهه نودی که می تواند یکی از نوابغ ریاضیات شود

با حمایت مادی و معنوی به موقع مسئولین از "آلما دارابی" که دارنده مقام سوم کشوری در رشته ریاضیات المپیاد ملی "ویراکاپ ۱۴۰۰" است، می توان شاهد درخشش یکی دیگر از دختران این مرز و بوم در علوم ریاضیات بود که بتواند الگویی موفق برای دختران ایران اسلامی باشد.

مصادف با میلاد امیرالمومنین علیه السلام؛

جشنواره ملی تکریم فعالان و پیشکسوتان نهج البلاغه برگزار می‌شود

جشنواره ملی تکریم فعالان و پیشکسوتان نهج البلاغه مصادف با میلاد امیرالمومنین علیه السلام برگزار می‌شود.