دانش و فناوری

با حضور فرمانده سپاه استان و سردار دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور؛

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان برگزار می‌شود

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه استان، سردار دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور، خالد گمار مسئول بسیج علمی استان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، روسای دانشگاهها و دیگر مسئولان به مناسبت هفته پژوهش به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار می‌شود.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان:

برپایی نمايشگاه فرصت‌هاي شغلي مهارت محورِ كم سرمايه در هفته پژوهش

نمايشگاه فرصت‌هاي شغلي مهارت محورِ كم سرمايه بر در هفته پژوهش ۲۴ و ۲۵ آذرماه در مركز آموزش فني و حرفه اي زينبيه اصفهان برپا می‌شود.

کسب جایزه زنده یاد دکتر فخرایی شاخه IEEE ایران توسط عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان

وحيد غفاری نیا عضو هيئت علمي و رئیس پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتي اصفهان موفق به كسب جایزه دکتر فخرایی انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) شد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان؛

شهرداری اصفهان نگهداری و بازتوانی ۱۵۰ معتاد کارتن خواب را تقبل کرد

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای جمع آوری و نگهداری معتادان کارتن خواب و بی‌سرپناه در شب‌های سرد زمستانی خبر داد و گفت: شهرداری اصفهان نگهداری و بازتوانی ۱۵۰ معتاد کارتن خواب را تقبل کرد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت؛

شرکت هفت هزار دانش آموز در مسابقه "واکسن کرونا"/ ۱۵۵ نقاشی برگزیده شد

نفرات برگزیده مسابقه نقاشی "اگه واکسن کرونا کشف نمی‌شد، چی می‌شد؟" از سوی اداره توسعه فرهنگ سلامت اعلام شد، از میان آثار رسیده ۱۵۵ نقاشی برگزیده شده است.

رهبر معظم انقلاب؛

«جهاد روایت و تبیین» خردمندی و تدبیر عمیق حضرت زینب (س)/ توزیع پزشک در مناطق مختلف کشور عادلانه نیست

رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از پرستاران و خانواده شهدای سلامت، «جهاد روایت و تبیین» را از ابعاد خردمندی و تدبیر عمیق حضرت زینب (س) برشمردند و با تاکید بر تحقق مطالبات پرستاران، فرمودند: توزیع پزشک در مناطق مختلف کشور عادلانه نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

توسعه نامتوازن، اصفهان را به بن‌بست زیست محیطی کشانده است/آب و هوا دو عامل زیستی محدود کننده

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان در آلودگی هوا گوی سبقت را از کلانشهرهای دیگر ربوده است، گفت: اصفهان از دهه‌های گذشته در چرخه نادرست توسعه قرار گرفته و شرایط اصفهان متاثر از این توسعه نامتوازن است. این مسیر غلط اکنون شهر را به یک بن بست زیست محیطی کشانده و به طور مستقیم آب و هوا دو عامل زیستی محدود کننده در اصفهان هستند.

محقق و فناور اصفهانی خبرداد:

نرم افزار هوشمند صوتی نابینایان ساخته شد/محصول نهایی«مچ بندپا» عصای سفید را جمع می‌کند

محققان مجموعه فناور جنرال تک اعلام کردند: برای اولین بار در جهان نرم افزار هوشمند صوتی نابینایان را طراحی و نمونه اولیه آن را تولید کرده‌اند، در صورت حمایت برای ارتقای آن محصول نهایی«مچ بندپا» روزی عصای سفید را جمع می‌کند.

بزرگداشت استاد مراتب؛ میراث‌دار آوازی اصفهان با رونمایی از آلبوم نوای "دُرة‌التّاج"

آیین نکوداشت استاد سید احمد مراتب یکی از گنجینه‌های زنده میراث ناملموس بشری اصفهان در زمینه حفظ و آموزش مذهبی و ردیف‌های اصیل ایرانی در هنرسرای خورشید برگزار شد، بزرگداشت همراه با رونمایی از آلبوم نوای "دُرة‌التّاج" و اعطای لوح تقدیر و گواهینامه درجه یک هنری معادل دکتری به امضای دو وزیر برگزار شد.

در مسابقه ملی نگارش انگلیسی یادگیری مجازی در دوره کرونا:

کسب رتبه نخست مسابقه ملی نگارش انگلیسی توسط دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اصفهان

دانشجوی دکتری گروه زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) موفق به کسب رتبه ی نخست در «مسابقه ملی نگارش انگلیسی با محوریت یادگیری مجازی در دوره پاندمی کرونا» شد.