دانش و فناوری

آب‌رسانی با تانکر در انتظار پایتخت

شرکت آب‌ و‌ فاضلاب تهران در ۱۸ مهر امسال اخطار داد آب مشترکان پرمصرف را قطع می‌کند. راهکاری فوری برای آنکه منابع آب تهران با وخامت بیشتر مواجه نشود اما قطع آب مشترکان پرمصرف و بدمصرف هم نتوانست گرفتاری را کاملا رفع کند و این روزها آب آشامیدنی برخی شهروندان تهرانی شبانه قطع می‌شود.

یک چینی جایگزین ایلان ماسک خواهد شد؟

تسلا به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودروی الکتریکی دنیا، در چین فعالیت بسیار گسترده‌ای دارد . در ماه نوامبر کارخانه ‌گیگافکتوری شانگهای چین ۱۰۰,۲۹۱ دستگاه خوردو الکتریکی فروخته است که رقم بسیار بالایی برای یک ماه است و ۹۰ درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. آقای Zhu Xiaotong ددر سال ۲۰۱۴ به شرکت تسلا پیوست و مسئولیت پروژه سوپرشارژر تسلا چین را برعهده گرفت . او سپس مدارج ترقی را طی کرد و رئیس واحد چین تسلا شد.

ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک در آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا یکی از دو مجلس مهم کنگره این کشور، به تازگی به قانون‌گذاران و کارکنان این خود دستور داده تا اپلیکیشن تیک‌تاک را به دلیل مشکلات امنیتی حذف کنند.

پیش‌بینی وقوع سونامی با یادگیری عمیق

محققان ژاپنی سیستمی بر پایه قدرت «یادگیری ماشینی» ابداع کرده‌اند که با محاسبات سریع ریاضی جزئیات دقیق سونامی را پیش‌بینی می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران:ارائه ۱۵۰ مقاله علمی در همایش بین‌المللی علوم دریایی؛ مسئولین کشوری به تقویت علوم دریایی کمک کنند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران افزود: وقتی از بحث نوآوری در اکوسیستم‌های آبی سخن می‌گوییم، منظور اکوسیستم مربوط به آبزیان، پوشش‌های گیاهان دریاییی و... که همگی‌ محورهای این همایش هستند.

رئیس دانشگاه هرمزگان گفت:

آنچه امروز از آن به عنوان اقتصاد دریاپایه یاد می‌کنیم ریشه آن در حقوق بین الملل است

دکتر صادقی گفت: دانشگاه هرمزگان دانشگاهی ماموریت گرا در حوزه حقوق دریایی و‌اقتصاد دریاپایه است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران: مسئولین کشوری به تقویت علوم دریایی کمک کنند

اولین همایش بین المللی دریایی با رویکرد نوآورانه در هرمزگان برگزار شد

مسئول بسیج علم و فناوری استان زنجان؛

نخستین رویداد ملی تا ثریا در بخش سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور

مسئول بسیج علم و فناوری استان زنجان: نخستین رویداد ملی تا ثریا در بخش سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور (DEMO DAY)، با هماهنگی و دعوت از سرمایه گذاران مطرح کشوری و استانی به همت قرارگاه علم و فناوری بسیج، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان زنجان و شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج برگزار می شود.

در راستای معرفی نوآوری‌های ایران ساخت؛

تولید دستگاه جوش اینورتر با قابلیت‌هایی بیشتر از نمونه‌های موجود

یک شرکت دانش بنیان داخلی، موفق به ساخت دستگاه جوش اینورتر شده است که در مقایسه با نمونه‌های موجود در بازار، قابلیت‌های بیشتری دارد.

در راستای معرفی نوآوری‌های ایران ساخت؛

ساخت پلتفرم یکپارچه سازی سامانه های آموزشی و تقویتی با ویژگی هایی متنوع

پلتفرم دناپ، سامانه‌ای است که با وظیفه تجمیع و یکپارچه سازی سرویس‌دهنده‌ها و سامانه‌های آموزشی و تقویتی، مختص دانش آموزان از سن ۷ تا ۱۸ سالگی یعنی پایان دوره متوسطه دوم در داخل کشور، ساخته شده است.