دانش و فناوری

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان گفت:

خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی محور و پیشانی «بیانیه گام دوم»/فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان در نشست تخصصی «انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم» که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی محور و پیشانی کار «بیانیه گام دوم» است و فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد:

نظام موضوعات فناوری، راه دستیابی به دانش صنایع و بازار است

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، در نشستی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و با حضور روسای دانشگاه های آزاد اسلامی استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد در راستای بررسی مسائل حوزه فناوری برگزار شد، نظام موضوعات فناوری را راه دستیابی به دانش صنایع و بازار است دانست.

نجفی در نشست بررسی مسائل حوزه فناوری دانشگاه:

زمینه‌سازی اشتغال دانشجویان با تقویت و توسعه نظام موضوعات فناوری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در نشست بررسی مسائل حوزه فناوری دانشگاه که با حضور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان های یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار شد، توسعه نظام موضوعات فناوری را در ایجاد زمینه‌های اشتغال دانشجویان موثر دانست.

برای اولین بار در جهان توسط دانشمند ایرانی؛

ایجاد فناوری ساخت «ایمپلنت دندانی بر پايه آلياژهای زیرکنیمی بومی»/پایان یک دهه آزمون‌های درون تن بر پايه مدل‌های حيوانی

فناوری ساخت «ایمپلنت دندانی بر پايه آلياژهای زیرکنیمی بومی» برای اولین بار در جهان به دست دانشمند ایرانی «محسن صراف عضو هیات علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان» ایجاد شد، این دستاورد پایان بيش از یک دهه آزمون‌های درون تن بر پايه مدل‌های حيوانی است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت:

۱۸ ویژگی مکتب شهید سلیمانی استخراج شد/مثبت‌اندیشی حاج قاسم، خارج از مرزها را مدیریت می‌کند

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای، در وبینار کشوری «شاخص‌های مکتب فکری شهید سردار حاج قاسم سلیمانی» با تصریح این که ۱۸ ویژگی مکتب شهید سلیمانی به لحاظ منابع علمی و سبک رهبری دینی استخراج شده است، گفت: مثبت‌اندیشی خرد‌ورزانه و مدبرانه حاج قاسمخارج از مرزها را مدیریت می‌کند.

فرمانده لشکر مقدس ۱۴ امام حسین (ع):

خصوصیت اصلی شهید سلیمانی دفاع از ولایت بود/حاج قاسم شهادتش را از حضرت زهرا (س) گرفت

فرمانده لشکر مقدس ۱۴ امام حسین (ع) با بیان این که خصوصیت اصلی حاج قاسم دفاع از ولایت بود، گفت: حاج قاسم شهادتش را از حضرت زهرا (س)گرفت از شهدا گرفت از حاج احمد کاظمی و حسین خرازی گرفت، عهد ببندیم در راه و مکتب حاج قاسم که همان مکتب امامین انقلاب و مکتب اهل بیت علیه السلام است قدم برداریم.

دیدار مسئول و اعضای سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با استاندار؛

آمادگی ظرفیت نخبگی بسیج اساتید استان اصفهان برای رفع مسائل مختلف/پروژه سایت مرکزی دانشگاه هنر نیازمند نگاه ویژه است

دیدار مسئول و اعضای سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با استاندار آمادگی ظرفیت نخبگی بسیج اساتید استان اصفهان برای رفع مسائل مختلف و ضرورت نگاه ویژه به برخی مسائل از جمله پروژه سایت مرکزی دانشگاه هنر اصفهان تاکید شد..

استاندار اصفهان گفت:

عمل آفندی و پدافندی جهت تثبیت و ارتقای فضیلت‌ها/برای شکستن سدهای حوزه پژوهش بچه‌های بسیجی و انقلابی بیایند وسط

استاندار اصفهان با اشاره شناسایی معضلات شاخص اجتماعی و تصریح این که عمل آفندی در کنار پدافندی جهت ارتقای ۸ یا ۱۶ فضلیت در برنامه چهار ساله در برنامه است، گفت: در حوزه پژوهش اعتماد ساز عمل نمی‌کنیم و برای شکست سدها بچه‌های بسیجی و انقلابی بیایند وسط وارد شوند.

در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی کشور:

درخشش پژوهش‌سرای شهید شهریاری اصفهان با کسب جایگاههای نخست «سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی»

مدیر پژوهش‌سرای دانش آموزی شهید شهریاری ناحیه پنج آموزش و پرورش اصفهان، از کسب رتبه اول سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی توسط پژوهش‌سرای شهیدشهریاری اصفهان در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی کشور خبر داد.

یک تیم بین المللی گزارش کرد:

ستاره شناسان در جستجوی «زمین دوم»، سیاره‌ای داغ و چگال با هشت ساعت سال کشف کردند

یک تیم بین المللی از محققان در جستجوی «زمین دوم»، سیاره جدیدی به نام GJ ۳۶۷ b را کشف کرده‌اند که دمای سطح آن ممکن است به ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد برسد - به اندازه‌ای گرم که تمام سنگ‌ها و فلزات را ذوب کند و فقط هشت ساعت طول می‌کشد تا به دور ستاره خود بچرخد.