پزشکی و سلامت

خبرگزاری علم و فناوری از دستاوردها و اقدامات حوزه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گزارش می‌دهد:

از انجام ۲۱ هزار و ۵۷۵ ماموریت اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا CPRموفق و مشاوره نجات بخش فردی که در رستوران دچار خفگی شد

همزمان با گرامي داشت چهل و هشتمين سالروز تأسيس اورژانس پيش بيمارستاني و روز فوريت هاي پزشكی، بخشی از عملكرد، دستاوردها و اقدامات حوزه اورژانس پيش بيمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان توسط رئیس اورژانس پیش بیمارستان این دانشگاه تشریح شد.

به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل

کتاب *نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی* منتشر شد

به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل، کتاب *نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی* منتشر شد.

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد:

بیش از ۱۱۰۰ مورد حیوان گزیدگی در شهرستان بجنورد ثبت شد

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد از ثبت بیش از ۱۱۰۰ مورد حیوان گزیدگی در شهرستان طی ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.

حرکت علوم پزشکی شیراز به سمت هوش مصنوعی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از موافقت با پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D.) در رشته «هوش مصنوعی در پزشکی» در این دانشگاه و حرکت در این راستا خبر داد.

با عقد تفاهم‌نامه فی‌مابین:

رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اصفهان راه‌اندازی می‌شود

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد استان اصفهان از عقد تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در راستای راه‌اندازی رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اصفهان خبر داد.

عمل موفقیت آمیز جراحی نادر اپروچ ترانس اورال ترانس اروفارنکس در تبریز

عمل جراحی نادر اپروچ ترانس اورال ترانس اروفارنکس به منظورآزاد سازی ساقه مغز در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز برای نخستین بار در شمالغرب کشور با موفقیت انجام شد.

با تلاش محققان یک شرکت دانش‌بنیان؛

تولید «کود هوشمند و منحصر بفرد ایرانی» با قابلیت تحول در کشاورزی و صادرات

رسول پیمانی از موفقیت محققان یک شرکت در تولید یک محصول دانش‌بنیان «کود هوشمند و منحصر بفرد» که متشکل از ۲۳ عنصر اولیه است؛ خبرداد و اعلام کرد: این کود که حاصل ۴۵ سال تحقیق و پژوهش و تلاش باغبانی است؛ می‌تواند کلا کشاورزی ما را متحول کند؛ این کود تاثیرات بسیار مثبت بویژه در افزایش تولید نشان داده و صادرات آن هم بزودی آغاز می‌شود.

باهدف ارتباط صنعت و دانشگاه؛

تفاهم‌نامه سه‌جانبه در جهت طراحی، تحقیق و توسعه داروهای موردنیاز کشور منعقد شد

در راستای طراحی، تحقیق و توسعه داروهای موردنیاز کشور تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه میان مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک (IBB)، دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران و شرکت تحقیقاتی و مهندسی توفیق دارو امضا شد .

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان اعلام کرد:

سهم ۴۵ درصدی بخش کشاورزی در موارد غرق شدگی استان اصفهان

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان به شرایط نگران کننده غرق شدگی در استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ با تعداد ۲۲ مورد در سه ماهه اول اشاره و اظهار کرد: بخش کشاورزی که شامل استخرها و کانال‌های آبرسانی می‌شود چیزی حدود ۴۵ درصد موارد غرق شدگی استان اصفهان را باعث شده است.

رییس گروه سلامت نوزدان و کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

‌پوشش تغذیه انحصاری با شیر مادر در اصفهان۱۳ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

رییس گروه سلامت نوزدان و کودکان حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام موفقیت فاز اول بانک شیر بیمارستان الزهرا در تغذیه انحصاری نوزدان بستری؛ اعلام کرد: ‌پوشش تغذیه انحصاری با شیر مادر در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حدود ۱۲ تا ۱۳ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.