پزشکی و سلامت

علم و فناوری گزارش می‌دهد‌؛

عشایر؛ قشر مولد کشور در جهش تولید محصولات ارگانیک

امروزه به دلیل افزایش روزافزون جمعیت و محدودیت های منابع، تقاضا برای تولید مواد غذایی مختلف نیز افزایش یافته است و در این میان فراورده های دامی مانند گوشت قرمز و محصولات لبنی به علت اهمیت آن ها در تعادل اسیدهای آمینه و دارا بودن سطح قابل توجهی از ویتامین، موادمعدنی ،کربوهیدرات ها، و لیپیدها نقش مهمی در امنیت غذایی انسان ایفا می کنند .

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

راه اندازی شش کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان/ هیچ گواهی بهداشتی برای مصرف شیر الاغ صادر نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در یک نشست خیری از راه اندازیهای جدید سال ۱۳۹۸ شامل ۶ کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان، ۴ واحد بسته بندی گوشت قرمز و سفید، دو واحد بسته بندی تخم مرغ و یک واحد سردخانه فرآورده خام دامی خبر داد و گفت: تا کنون هیچ گواهی بهداشتی برای مصرف شیر الاغ صادر نشده است.

یک روانشناس کودک و نوجوان مطرح کرد

چگونگی رفتار با فرزندان در دوران نوجوانی/ به نوجوانان توهین نکنید

یک روانشناس کودک و نوجوان با طرح این سوال که چه رفتارهای منفی را در ارتباط با نوجوان باید کنار گذاشت؟ گفت: به نوجوانان توهین نکنید زیرا آنها مانند همه دوست ندارند تحقیر شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی؛

دنبال ایجاد کمسیون ویژه خانواده و جمعیت هستیم/ تقریبا سه دوره است در مجلس بحث فرهنگی ضعیف بوده

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای باز شدن گره‌هایی که در مسیر ازدواج وجود دارد به دنبال ایجاد کمسیون ویژه خانواده و جمعیت هستیم. تقریبا سه دوره است در مجلس بحث فرهنگی ضعیف بوده است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

پزشک روستا یا پزشک خانواده؟!

پزشک خانواده با وجود مزایایی که برای مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه داشته اما با انتقاداتی همراه بوده که سبب شد در فارس این طرح اختیاری اعلام شود.

محققان دانشگاه توهو ژاپن گزارش کردند؛

فشار متوسط بهترین آغوش برای یک نوزاد است+ عکس

محققان دانشگاه توهو ژاپن برای اولین بار اثر فیزیولوژیکی آغوش را در نوزادان در فشارهای مختلف اندازه گیری و گزارش کردند فشار متوسط بهترین آغوش برای یک کودک است و هر دو نوزاد و والدین با آغوش گرفتن به آرامش می رسند.

دانشمندان گزارش می کنند؛

چگونه رژیم غذایی کم نمک بر فشار خون زنان تاثیر چشمگیرتری دارد

برای اولین بار مطالعه دانشمندان سلامت میکروبیوم روده را به عنوان عاملی در فشار خون بالا برجسته می کند.

پروتئین جدید مقابله با سرطان که  می تواند به بازسازی نورونها کمک کند

محققان استنفورد موفق شدند سیستم کنترل بیوشیمیایی بدن را وادار کنند تا بر دو وضعیت بسیار متفاوت متمرکز شود.

محققان گزارش کردند؛

آسیب قلبی شاخص مهمتری از سابقه بیماری قلبی در مرگ بیماران کووید۱۹

محققان مونت سینا گزارش کردند که آسیب میوکارد (آسیب قلبی) در بین بیماران بستری شده باکووید۱۹ شایع و با خطر بالاتر مرگ و میر همراه است. به طور خاص، یک آسیب جدی میوکارد(سطح بالای تروپونین، بیش از سه برابر حد بالایی نرمال) می تواند خطر مرگ را سه برابر کند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان؛

همه گیری با هدف ایمنی جمعی یک بیماری تنفسی فی البداهه ممکن نیست

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت: در خصوص همه گیری بیماری و ایجاد ایمنی جمعی اولاً باید مستندات علمی مربوط به ایمنی جمعی در مورد بیماری تکمیل شود و دوم این که در ایمنی جمعی جایگاه سالمندان، فشار خونی ها، قلبی عروقی ها، خود ایمنی ها، زنان باردار، دیابتی ها و غیره باید مشخص شود.