پزشکی و سلامت

محققان مرکز تحقیقات پزشکی لستر گزارش کردند؛

افراد کُندرو چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید۱۹ هستند

تیمی از محققان مرکز تحقیقات پزشکی لستر موسسه تحقیقات ملی بهداشت (NIHR) به سرپرستی پروفسور تام یتس در دانشگاه لستر بر طبق یک مطالعه بر روی بیش از ۴۱۰ هزار نفر گزارش کردند: افراد کُندرو چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید۱۹ هستند.

توسط پرفسور جواد صفایی قمی محقق شد؛

«لومتادون» دستاورد دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا به چاپ رسید

پرفسور جواد صفایی قمی به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، موفق به تولید لومتادون (فرم خالص انانتیومر R متادون) یک ماده مخدر سنتزی شد، نتیجه این پژوهش، در مرکز ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است، این ترکیب، ۲-۱.۵ برابر قوی تر از متادون است،

محققان مینه سوتا گزارش کردند:

رشد دریچه‌های ‌قلب آزمایشگاهی در گیرنده محقق شد/ روزنه امیدی برای هزاران کودک با نقص مادرزادی قلب

یک مطالعه جدید و پیشگامانه به سرپرستی محققان شهرهای دوقلوی مینه سوتا از دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی برای اولین بار نشان می‌دهد که دریچه‌های قلب آزمایشگاهی ایجاد شده در بره‌های جوان برای مدت یک سال قادر به رشد در گیرنده هستند.

برطبق یک منبع معتبر؛

۱۰ کشور واکسن آسترازنکا را متوقف کردند

ده کشور، از جمله فرانسه، ایتالیا و آلمان، تزیریق واکسن‌ آسترازنکا را به دلیل ترس از لخته شدن خون و سایر عوارض جانبی احتمالی، به حالت تعلیق درآورده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد:

ازدیاد سفرهای نوروزی، سوغاتی جز تشدید بحران به همراه ندارد

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان، گفت: «تقویت روحیه تحمل و تاب آوری» و «خلاقیت و ابتکار در مدیریت اوقات فراغت» دو مهارت مهم برای گذراندن صحیح تعطیلات نوروزی در سال پیش‌رو است.

منطقه شمال ایتالیا پس از مرگ یک معلم، واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

مقامات بهداشت منطقه‌ای در ایتالیا اعلام کردند، منطقه شمال پیمونت ایتالیا روز یکشنبه استفاده از واکسن آسترازنکا را پس از مرگ معلمی که روز قبل آن را دریافت کرده بود، به حالت تعلیق درآورد.

کارشناس دارویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

نگهداری دارو در منزل خطرناک است/مصرف داروها علت اصلی برخی از مسمومیت ها

کارشناس دارویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول گفت: نگهداری دارو در منزل خطرناک است و یکی از عوامل مسمومیت شایع در کشور به شمار می رود که سالیانه تعدادی از هموطنانمان را به دام مرگ می کشاند.

توسط محققین MIT انجام شد؛

ساخت رباتی که با آن می توان بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند را درمان کرد ! + فیلم و عکس

دانشمندان MITربات سیمی شکلی را اختراع کرده اند که می تواند درمان سکته های مغزی را دگرگون کند. این ربات کرم گونه طوری طراحی شده است که می تواند از میان رگ های خونی ریز پر پیچ و خم در مغز انسان عبور کند تا لخته های خونی که باعث سکته مغزی می شوند را از بین ببرد و جریان خون را به حالت اولیه بازگرداند.

محققان MIT اختراع کردند؛

جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان دانشگاه MIT نوع جدیدی از جراحی قطع عضو را اختراع کرده اند که می‌تواند به قطع عضوها کمک کند تا عضلات باقی‌مانده خود را بهتر کنترل کرده و مکان "اندام فانتوم" را در فضا درک کنند.

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.