آرشیو

با یک روش ساده علمی دیگر شب‌ها کابوس نخواهید دید

به خواب رفتن انسان‌ها از زمان فلاسفه قدیم یونان موضوع تفکر و بررسی بوده‌است امّا تنها چند سالی است که پژوهشگران توانسته‌اند به راه‌هایی برای مطالعه این پدیده به شیوه‌ای سیستماتیک و عینی دست یابند. تحقیقی جدید به برسی چگونگی ارتباط خواب و پیاده روی ارتباط پرداخته است. بعد از پژوهش های فراوان محققان موفق به کشف رابطه ای ثابت بین خواب و فعالیت شدند. پیاده‌روی و فعالیت بیشتر منجر به کیفیت بهتر خواب می‌شود.

چینی‌ها سال ‌آینده سه فضاپیما به مریخ می‌فرستند

کلیه مشاهدات قبلی توسط ماهواره‌ها و مریخ نوردها حاکی بوده‌ است که سیاره سرخ زمانی پوشیده از لایه غلیظی از گازها بوده که امکان حضور آب مایع بر سطح را فراهم می‌کرده‌است. این برداشت (وجود آب سطحی) در مشخصه‌های سطح مریخ، مثل آثاری که شبیه بستر رودها، دلتاها و دریاچه‌هاست مشهود است.

محققان دریافتند «تند راه رفتن» منجر به افزایش طول عمر می‌شود

همه افراد با افزایش سن کندتر می‌شوند، ‌اما عواملی وجود دارد که این کندی را به تاخیر می‌اندازد. کسانی که فعالیت‌های جسمانی و البته اجتماعی خود را حفظ می‌کنند،‌ زندگی طولانی‌تری دارند. آن‌ها از نظر جسمانی و ذهنی سالم‌تر هستند.

مطالعه جدید محققان کمبریج: درمان بیماری های روانی با بازی های ویدیویی

این برنامه نوعی بازی، توسعه فناوری و علمی را برنامه ریزی کرده است که منجر به تجربه های بازی شخصی ، فردی و جذاب خواهد شد که در طی آن افراد می توانند به عنوان یک متخصص در تشخیص، پاسخ دادن و در نهایت کنترل اضطراب و سایر ذهنیت های منفی خود تبدیل شوند. تجربه این کار برای اطمینان از اثربخشی و اعتبار آن ، توسط اصول علمی سختگیرانه پشتیبانی خواهد شد و به استانداردهای سختگیرانه اخلاق و مدیریت داده ها پایبند خواهد بود.

ساخت خط عابر پیاده متحرکی که مانع تخلف رانندگان می شود !

به تازگی یه مخترع خلاق فرانسوی از نوعی خط عابر پیاده ای رونمایی کرده است که در هنگام قرمز بودن چراغ راهنمایی و رانندگی مانع عبور آن ها و تخلف رانندگان می شود.

تماشا کنید: فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی بیسبال بازی می‌کنند

تصاویر منتشر شده توسط فضانوردان ایستگاه فضایی از یک پروژه تبلیغاتی و سرگرمی خبر می‌دهد که با همکاری ناسا و لیگ بیسبال آمریکا انجام گرفته است. قاطبه مردم جهان عموما نگاه مثبتی به زندگی در ایستگاه فضایی و گردش درحول زمین در مدارها دارند، هرچند شاید بسیاری از آنها نسبت به دشواری‌های این حرفه شناخت کافی نداشته باشند.

چگونه دانشمندان می‌خواهند با خاک کره ماه اکسیژن بسازند؟ ‌+عکس

«بث لوماکس»، شیمیست سازمان فضایی اروپا، در این زمینه می‌گوید: «این اکسیژن یک منبع به شدت ارزشمند است، اما در مواد تحت عنوان اکسیدها به صورت شیمیایی و در فرم مواد معدنی یا شیشه حضور دارد. این موضوع سبب می‌شود تا استفاده سریع از آن غیرممکن باشد.»

معرفی کتاب" اسناد لانه جاسوسی"

کافه کتاب_قسمت دوم

قویترین میکروربات جهان ساخته شد/ جابه جایی اجسام تا ۳۰۰۰ برابر وزن خود

به تازگی محققان نوعی میکرو ربات با الهام از قدرت و حرکت مورچه ها ساخته اند که می تواند تا ۳۰۰۰ برابر وزن خود اجسام را جابه جا کنند.