آرشیوآرشیو
آرشیو

پیرمرد ۱۰۱ ساله ایتالیایی کرونا را شکست داد +عکس

بیماری کووید ۱۹ بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان را دچار کرده. آمارها و تحلیل های منتشر شده نشان می دهد گروه های خاص از نظر سلامتی یعنی سالمندان و افراد بیمار (مانند بیماران قلبی-عروقی و ریوی) بیش از سایرین جان خود را از دست میدهد. اما این ‌آمارها همه از بیمارستان‌ها بیرون ‌آمده و می توان به جرات گفت میانگینی از وضعیت ایمنی بدن بیماران به کووید-۱۹ است. اما در این میان افرادی هم هستند که قواعد این بازی را نقض می‌کنند.

محققان می‌گویند دنیاگیری کووید-۱۹ باعث شده مردم بیشتر کابوس ببینند!

شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان منجر شده سطح استرس در مردم افزایش پیدا کند. تقریبا نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه هستند و این موضوع را وخیم تر می کند. وقتی می‌خوابیم مغز ما زمان لازم برای ترمیم خود و ساخت سلول‌های عصبی جدید و بازسازی مسیرهای عصبی دارد، که باعث بهبود عملکرد کلی شناختی ما می‌شود. بدون خواب مناسب، مشکلات بهداشت روان مانند اضطراب و افسردگی افزایش می‌یابند.

تست خانگی ۲ دقیقه ای تشخیص کرونا روانه بازار می شود+عکس

تست تشخیص کرونای ۲ دقیقه‌ای بادی‌اسفیر نام دارد و برای شناسایی آنتی‌بادی‌ها برای کروناویروس در خون، سرم و پلاسمای انسان بوده و توصیه شده است فقط توسط کادر مجرب پزشکی به‌کار برده شود. این شرکت اعلام کرد کیت‌های تشخیصش با موفقیت در چندین ایالت که در آن‌ها افراد زیادی به کروناویروس مبتلا شده‌اند، توزیع شده است.

محققان دانشگاه Cranfield بریتانیا پاسخ می‌ دهند:

آیا ویروس کرونای جدید با نوشیدن ‌آب یا از طریق فاصلاب منتقل می شود؟

آیا ویروس کرونا در فاصلاب و پساب نیز وجود دارد و یا احتمال از این طریق وجود دارند؟ محققان در دانشگاه کرینفیلد در حال توسعه ابزاری برای پاسخ به این سوال هستند. تیمی از محققان این دانشگاه مکانیسم تستی را پیشنهاد داده است که سریع، کم‌هزینه و دقیق است. در این روش از یک وسیله‌ی کاغذی استفاده می‌شود تا حضور ویروس «سارس-سی.او.وی-۲» در پساب تشخیص داده شود.

ربات های توئیتری دروغ پراکن در مورد همه‌گیری کرونا از کجا خط می‌گیرند؟

ربات هایی در شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر و فیسبوک شناسایی شده اند که در حال گسترش و پراکندن اطلاعات نادرست در بین مردم هستند. این ربات های در ابعاد گسترده توسط عده ای مشخص اداره می‌ شوند. این ربات‌ها اطلاعات غلط را از طریق دو روش اصلی پخش می‌کنند. اولین مورد شامل ایجاد محتوا است که در آن رباتها پست‌های جدیدی را با تصاویری منتشر می‌کنند. مثلا می‌توان به عکس سبدهای خرید پر از مواد غذایی یا قفسه‌های خالی سوپر مارکت اشاره کرد روش دوم شامل افزایش محتوا است.

الکترودهای لاستیکی برای مطالعه بهتر مغز ایجاد شده اند

محققان MIT دستگاهی را برای کاوشگرهای عصبی چاپی ۳ بعدی و سایر دستگاههای الکترونیکی ابداع کرده اند که به اندازه لاستیک نرم و انعطاف پذیر می باشد.

استفاده از باکتری های زنده برای تبدیل دی اکسید کربن به مولکول های مفید

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی راکتور هیبریدی ایجاد کرده اند که می تواند با استفاده از باکتری های زنده دی اکسید کربن را به مولکول های مفید تبدیل کند.

دانشمندان می‌گویند ویروس کرونا در سال‌های آتی یک بیماری فصلی خواهد بود!

«آنتونی فاوسی»، مسئول تحقیقات بر بیماری‌های عفونی در موسسه ملی بهداشت، توضیح می‌دهد که این ویروس در نیم‌کره جنوبی، جایی که زمستان در راه است، شروع به فعالیت می‌کند و اگر آن‌جا شیوع قابل‌توجهی داشته باشند، لازم است که آمادگی لازم برای مقابله با چرخه‌ی دوم این بیماری را داشته باشیم. تاکنون هیچ واکسنی برای ویروس کرونای جدید (SARS-Cov-۲) ساخته نشده و موفق‌ترین تحقیقات نیز حداقل تا یک سال آینده زمان لازم دارند.

تماشا کنید: استفاده از ربات‌ها برای مقابله با پاندمی ویروس کرونا

با شیوع ویروس کرونا استفاده جهانی از ربات ها برای پاکسازی و ضدعفونی مکان ها افزایش پیدا کرده است. به نظر میرسد پاندمی ویروس کرونای جدید (SARS-Cov-۲) میتواند به افزایش استفاده از ربات ها در بخش های مختلف زندگی مدرن ما منجر شود. مطابق گفته کارشناسان ربات‌ها می‌توانند برای ضدعفونی کردن مناطق آلوده، انتقال غذا و دارو بدون گسترش دادن بیماری، و بررسی علائم بیماری در افراد حاضر در مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار گیرند.

آیا مردان بیشتر به بیماری کووید ۱۹ دچار می‌شوند؟

آمارها نشان میدهد مردان به نسبت اندکی بیشتر از زنان به کووید ۱ ۹مبتلا شده اند. چه مباحث علمی در این خصوص وجود دارد. یك دلیل بیولوژیك احتمالی این روند این است كه مردان در ایجاد پاسخ ایمنی به اندازه زنان کارآمد نیستند. این بدان معنی است كه بعد از آلوده شدن به ویروس بیماری شدیدتری را تجربه خواهند کرد. البته این در حد یک حدس‌ و‌ گمان است.