آرشیو

توسط تیمی از دانشمندان بین المللی؛

آب فلزی برای اولین بار در شرایط زمینی تولید شد

تیمی از محققان از ۱۱ موسسه در سراسر جهن برای اولین بار موفق به ایجاد آب فلزی شدند، ایجاد آب فلزی تحت شرایط فشار فقط در هسته سیارات بزرگ مانند مشتری وجود دارد و این مطالعه نشان داد که آب فلزی می‌تواند بر روی زمین تولید شود،

توسط محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست؛

درمان غیر تهاجمی سرطان مغز "گلیوبلاستوما" با یک کلاه ایمنی جدید

محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست با اولین آزمایش بالینی یک کلاه ایمنی جدید که یک میدان مغناطیسی نوسان ناپذیر ایجاد می‌کند، توانستند در یک بیمار مبتلا به سرطان مغز گلیوبلاستوما، توده تومور را تا ۳۱ درصد کوچک کنند.

در تازه ترین پژوهش محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس میسر شد؛

ساخت ابریشم مصنوعی عنکبوت قوی تر و سخت تر از نمونه واقعی

در مطالعه جدید تیم پژوهشی، تاری ساخته شد که نه تنها با ابریشم عنکبوت طبیعی مطابقت دارد بلکه از لحاظ مقاومت از آن پیشی گرفته است.

محققان گزارش کردند:

ایجاد نازک‌ترین آهنربای جهان با خاصیت مغناطیس تا دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد

در دستیابی به موفقیت که می‌تواند امکانات جدید مهیجی را در محاسبات و الکترونیک ایجاد کند، دانشمندان نازک‌ترین آهنربای جهان با خاصیت مغناطیس تا دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد ایجاد کردند.

محققان گزارش کردند:

پنی سیلین در اوایل زندگی مسئول اختلالات طیف اوتیسم، بیش‌فعالی و یادگیری است

یک مطالعه جدید حیوانی نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض دوزهای پایین پنی‌سیلین در رحم یا بلافاصله پس از تولد میکروبیوم روده را تغییر می‌دهد که با ایجاد اختلالات بیان ژن مغزی در اوایل رشد مسئول اختلالات طیف اوتیسم، بیش‌فعالی و یادگیری است.

دستگاه های پوشیدنی می توانند خطر برخورد را در افراد نابینا و کم بینا کاهش دهند

یک مطالعه جدید نشان داد که یک دستگاه بینایی رایانه ای پوشیدنی می تواند در مقایسه با سایر وسایل کمک حرکتی ، برخورد را برای افراد نابینا یا افراد کم بینا و استفاده از عصای بلند و یا سگ راهنما ۳۷ درصد کاهش دهد.

محققان گزارش کردند:

هشدار زود هنگام سکته قلبی و مغزی با وصله پوستی جدید ممکن شد

مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو نوعی وصله سونوگرافی نرم و کش‌دار ایجاد کرده‌اند که می‌تواند هشدارهای اولیه برای سکته‌های مغزی و سکته های قلبی را ارائه دهد.

محققان استرالیایی گزارش کردند:

کاهش شناختی و از دست دادن استخوان در زنان رابطه‌ای مستقیم و دو طرفه دارد

محققان استرالیایی بر مبنای یک مطالعه که در مجله تحقیقات استخوان و مواد معدنی منتشر شد، گزارش کردند: کاهش شناختی و از دست دادن استخوان در زنان رابطه‌ای مستقیم و دو طرفه دارد، همچنین با افزایش خطر شکستگی استخوان همراه است.

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن؛

حفاظت از کبد توسط کلسترول خوب

مطالعه روی موش ها و نمونه های خون انسان نشان می دهد که HDL ممکن است از التهاب کبد جلوگیری کند.

هشدار میوه ها به گیاه مادری خود برای جلوگیری از آفت

دانشمندان دانشگاه فدرال Pelotas برزیل دریافتند که میوه های گوجه فرنگی قادر به انتقال هشدارها به گیاه مادری خود در صورت حمله توسط کپل هستند.